Wsparcie

Open search

UE50MU6172 nie wykrywa PC

First Poster

Witam jestem w miarę zadowolonym posiadaczem tego tv, biorąc pod uwagę cenę to nawet byłbym bardzo gdyby nie 3 małe problemy , no nie do końca małe. Pierwszy tytułowy dotyczy podłączeniu PC. Komputer bez karty graficznej jest wykrywany przez Tv ( dokładniej bez sterowników i karty ). Po podłączeniu Tv kablem Hdmi który, jest sprawny ponieważ działa z laptopem bądź konsola ps4, do karty graficznej z zainstalowanymi najnowszymi sterownikami telewizor już nie potrafi wykryć urządzenia. Sytuacja powtórzyła się 2-krotnie na 2 różnych kartach , GTX 1050 oraz RX570.

Następna sprawa to totalnie nie mam pojęcia jak podłączyć laptopa czy komputer do SmartView , aplikacja wyszukuje mój telewizor jednak przy próbie połączenia się wyskakuje błąd " Something goes Wrong" czy coś w tym stylu.

I ostatnia rzecz która irytuje mnie w tym szkiełku to jasność w trybie HDR. Jest cholernie ciemno. Szukałem, zmieniałem, oglądałem i jeszcze raz to samo po opcjach obrazu ale jakoś mi się nie udało skutecznie uzyskać zadowalającego efektu.

Zdaję sobie także sprawę że jest to budżetowy Tv i może taką po prostu ma matryce a ja się fajerwerków ***** spodziewam, jednak zaciemnienie obrazu u mnie jest niepokojące, zwłaszcza spoglądając na reklamowe zdjęcia z pięknie rozjaśnionym obrazem.

Być może każdy z tych "problemów" wynika z mojej niewiedzy, jeżeli tak to chyba jest to odpowiednie miejsce do zadania pytania " Co zrobić, i czy da się w ogóle coś zrobić?"

Pozdrawiam i Dziękuje za prawdopodobne próby rozwiązania problemów.

7 ODPOW. 7
Mastermind

@StefanKaszpir  Czy zadbałeś żeby twój TV miał najnowszy firmware wer 1262.0? Jaki masz system Windows ? Nie jest Ci podtrzebna aplikacja SmartViem jak masz system Windows 8/8.1 czy 10 

https://www.youtube.com/watch?v=bh0sKaR-I8I

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Cześć, tak, posiadam najnowszy soft. Sprawdzałem dostępnośc aktualizacji. Wszystko po tej stronie ok. Przewód jak pisałem wcześniej sprawdzany.  Jedyny powód jaki  sobie wyobrażam to inna " częstotliwość, moc, napięcie" czy jak to można nazwać profesjonalnie, wysyłane przez komputer po instalacji sterowników, a TV jest na tak czuły, badź zle skonfigurowany (może zepsuty) że taki sygnał mu nie odpowiada. Oczywiście 2 koputery działają poprawnie pod monitorami czy innym TV.

SUgerowałem się SmartView po opisie mojego modelu, starałem się podłaczyc jak w wyżej wymienionym filmie jednak tam kompletnie nie znajduje żadnego ekranu nawet sąsiada ;]. 

Mastermind

@StefanKaszpir  Jak masz ustawione na karcie częstotliwość odświeżania ? Kabel kablowi nie jest równy.Dalej nie wiem jaki masz system ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Windows 10, i rzeczywiście może to dświeżanie bo komputery maja tendencje do usawiania np 59hz sprawdzę i napiszę. A przy podłączaniu bezprzewodowo komputer pokazuje mi komunikat ze moj komputer albo telewizor nie obsługuje "MiraCast" wiec nie wyświetla bezprzewodowo.

First Poster

jakie odświeżąnie ma ten telewizor? Bo w specyfikacjach cieżko mi znaleść taka informacje.

Mastermind

@StefanKaszpir  Po wpisaniu w lupe słowo "MiraCast" ukazało się coś takiego jak na zdjęciu. Wygląda mi na problem z twoim system coś jest nie tak.

https://www.bing.com/search?q=naprawianie+po%c5%82%c4%85cze%c5%84+z+urz%c4%85dzeniami+audio+bluetoot...

Tu masz specyfikacje https://www.mall.pl/telewizory/samsung-ue50mu6172?tab=parameters

Przechwytywanie.PNG

Mastermind

@StefanKaszpir  Jeszcze zobacz w instukcji na stronie 124

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201801/20180123103332177/POL_KTMDVBEUL-3.0.7_180111.1.p...

Autorzy z największą liczbą like