Wsparcie

Open search

UE50MU6172 Cienie na matrycy ?

Apprentice

UE50MU6172 Cienie na matrycy ?

Mam pytanie do osób, które posiadają ten model. 

Włączyłem sobie na yt na cały ekran filmik RGB test aby zobaczyć czy matryca jest równo podświetlona.

Kolor czerwony, niebieski, zielony itd

Nie do końca mam pewność oglądając nowo zakupiony tv czy wszystko jest ok - wydaje mi się że zarówno po prawej i lewej krawędzi na całej długości są dwa pionowe ciemniejsze pasy o szerokości o 5-10 cm. Jeśli ktoś mógłby wykonać  taki test i mi podpowiedzieć czy ten typ telewizorów tak ma czy tylko moj ma podobną przypadłość... 

Ciemniejsze pasy były już widoczne wg mnie podczas konfiguracji telewizora, kiedy tło było jasne/białe

pozdrawiam 

cale.jpg

4 ODPOWIEDZI
Pathfinder

Dot.: UE50MU6172 Cienie na matrycy ?

Hej @alsen22

tego typu nierównomierne podświetlenie może występować z telewizorami z tego typu podświetleniem.
Jeżeli na żywo widzisz to przy oglądaniu telewizji to możesz zdjęcia przesłać na infolinię, przez formularz na stronie Samsunga:

http://www.samsung.com/pl/support/erms/

Zdęcia Twojego odbiornika zweryfikują technicy.
Highlighted
Apprentice

Mi się zrobił taki równy pasek na górze po roku używania innego modelu, napisałem do samsunga, przyjechał serwis i wymienili matryce.

Apprentice

Po roku to jeszcze rozumiem, ale ja miałem to po wyjąciu tv z pudełka Emotikon: Smutny

Apprentice

Pisz do samsunga i niech przyjeżdża serwis. Tylko uważaj na serwis bo co innego piszą co innego robią, patrz panu na rączki co robi i co podpisujesz.

Autorzy z największą liczbą like