Wsparcie

Open search

Test płynności telewizorów

Highlighted
First Poster

Zwracam się z prośbą o pomoc.

Sprawdzcie proszę w swoich telewizorach samsunga podczas oglądania najlepiej meczu ( ale nie tylko ) czy u Was mniej więcej co 90 sekund delikatnie tnie obraz. Problem tylko podczas oglądania programu telewizyjnego. Wielka prośba i wielkie dzięki!

Wpisujemy tu rezultaty.

1. UE55MU6472, matryca 60Hz VA, tnie co 90 sekund.

2...

4 ODPOWIEDZI
Apprentice

Pytanie o tyle bez sensu, że nie podajesz źródła sygnału.

Przykładowo obraz z TVP HD (naziemnej) wydaje się być idealny, bardzo dobry jest też obraz ze strumienia ZDF HD. Wiele strumieni nawet HD daje wrażenie wycięcia połowy ramek (@25Hz/@30Hz), więc normalne, że upłynniacz ma trudniej.

First Poster

@Waszko80 zaktualizuj oprogramowanie z pendrive'a, powinno pomóc. Dlaczego z pendrive'a? Już wyjaśniam: mój 50MU6172 miał dokładnie ten sam problem z szarpaniem obrazu co 90 sekund (najbardziej widoczne podczas oglądania sportu), o którym piszesz. Wyczytałem z innego wątku na tym forum, że problem może rozwiązać nowy soft. Wchodząc w aktualizację w menu TV wyświetlało, że korzystam z najnowszej wersji, a w rzeczywistości byłem dwie do tyłu. Samsung wydał część swoich TV ze skopanym oprogramowaniem, do czego za bardzo się nie przyznają, ale ważne, że uświadomili sobie błąd i go naprawili.

Voyager

Dobrze, że pomogło. To nie musi być jednak regułą. Czasami starszy firmware jest lepszy od nowszego. Dużo ciekawych opisów można znaleźć na anglojęzycznych forach.

Zauważyć należy, że Samsungowi zdarzyło się udostępnić aktualizację, która zablokowała pewną liczbę TV w UK. Wszystkie poszły do serwisu. Wyobrażam sobie, co by się działo u nas w kochanej Polsce gdyby ktoś zbrickował TV np. dwa dni po gwarancji.

Explorer

Nic by się nie działo. 

Płatne naprawy pogwarancyjne przypuszczam miały by miejsce. 

Tu jest jednak trzeci świat mimo, ze z prawdziwego trzeciego świata obywateli mało. 

Autorzy z największą liczbą like