Wsparcie

Open search

Sprawdź, jak udostępnić obraz ze smartfona Samsung na Twoim telewizorze Samsung.

RadekK Moderator
Moderator

@pablo81

Mówisz o zewnętrznej dodatkowej aplikacji Screen Mirroring wydanej przez zewnętrznego dewelopera.

Screen mirroring (inna nazwa Smart View) to również nazwa funkcji wbudowanej w system Android niektórych telefonów Samsung, którą aktywujemy z górnej rozsuwanej belki narzędzi, tam gdzie są ikonki takie jak WiFi, Bluetooth.

Jeśli w górnej belce nie masz ikonki Screen Mirroring/Smart View to znaczy, że ta funkcja nie została zaimplementowana w smartphone i nie sklonujesz obrazu tak, aby przekazać np. menu czy pulpit urządzenia. Możesz użyć innych zewnętrznych aplikacji ze sklepu play (tak jak ta przytoczona przez Ciebie) lub inna mająca "cast" w nazwie. Działają one na zasadzie "WiFi Direct", a telewizor jak i telefon powinny znajdować się w jednej sieci WiFi. Minusem aplikacji zewnętrznych jest to, że nie zawsze działaja, a na telewizor prześlesz tylko poszczególne elementy, np. zdjęcie, albo film.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice

No tak to zewnętrzna aplikacja ale to jedyne wyjście dla osób które nie mają smartfona marki Samsung, poza tym działa bardzo fajnie i prosta w użyciu 

First Poster

Niestety telefon nie współgra...

To teraz pytanie o komputer ? dlaczego nie działa WiFi Direct ? taki kaprys TV ? 

Dell Inspiron 7559.

Ewentualnie mogę spróbować Tablet Huawei MediaPad 3.0.

Co polecacie żeby się połączyć ?

Apprentice

No nie wiem u mnie to akurat zadziałało a wczesniej sam mnóstwo aplikacji sprawdziłem a PC to chyba Windows ma wbudowany zdalny pulpit chyba to się nazywa 

First Poster

Właśnie ten problem że laptop też sie nie łączy.... 

Połącz z ekranem bezprzewodowym nie działa, nie łączy. Wyskakuje że łączy z desktop... i kręci kręci ... i TV gubi połączenie Wifi ... co za dramat ...

Expert

Cześć @WalkerNSP

Czy na Tv pojawiają się jakiekolwiek komunikaty o próbie podłączenia urządzenia zewnętrznego?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

First Poster

Tak

Wyskakuje komunikat " Łączenie z desktop ...(nie pamiętam nazwy)" i kręci się kółeczko Chwilę to trwa i zauważam że TV traci połączenie bezprzewodowe.

Czy da się to zrobić jak TV jest podłączony na kablu ? (albo jakimś programem? )

Expert

Cześć @WalkerNSP,

Sprawdzałeś tym sposobem.

@Szewcu72 napisał w wątku.

Co do rzutowania pulpitu laptopa na tv skorzystaj z centrum akcji w win 10 i kliknij na ikonę 1 lub 2 i dalej postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi przez system.

ca 1.jpgca 2.jpg

ca 3.jpg

First Poster

Witam, a pomoze ktoś z połączeniem telelfonu Huawei Mate 10 Pro za pomoc Projekcji WiFi (dostepnej w Androidzie 9) z telewizorem UE50NU7092? Telefon znajduje telewizor ale przy łączeniu wyskakuje błąd a na telewizorze zadna informacja nie wyskakuje o łączeniu, robiłem:

-ustawienia fabryczne telefonu i tv

- aktualizacja oprogramowania TV

- odlaczenie routera od pradu i tv

liczę na pomoc..

DamianK Moderator
Moderator

@Basteek4

Nie dubluj proszę wpisów.

Założyłeś już temat poruszający ten problem, trzymajmy się proszę jednego wątku.

Z góry dziękuję

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Autorzy z największą liczbą like