Wsparcie

Open search

Samsung UE55MU6172 rozłącza wifi w mieszkaniu po odpaleniu netflix

Voyager

Też nie wiedziałem, że do  ~25 Mb/s trzeba high-endu...

Superuser II
Superuser II

@nyno909 a sprawdzałeś do ilu urzadzeń jednocześnie jest w stanie obsłużyć ten router?

komputer-emotikon-ruchomy-obrazek-0080Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij   LIKE.

Gdy była pomocna w rozwiązaniu zaistniałego problemu    ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
Explorer

To raczej nie ma znaczenia ile router obsłuży urządzeń, bo nawet jak odłącze wszystkie urządzenia z routera i z wifi korzystam tylko na TV, to i tak internet potrafi się wysypać. Póki nie korzystam z interenetu w TV to mogę korzystać jednocześnie z paru urządzań naraz i na każdym oglądać film online w 4k.

Superuser II
Superuser II
O to mi chodziło, czy sprawdzone pod tym kątem?
komputer-emotikon-ruchomy-obrazek-0080Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij   LIKE.

Gdy była pomocna w rozwiązaniu zaistniałego problemu    ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
Explorer

Jeżeli pada też po kablu to znaczy, że wiesza Ci się router. Rozumiem, że resetujesz tylko swojego TP-linka - modemu od dostawcy Internetu/kablówki nie dotylasz. Samsung może mieć coś za uszami ale obojętnie co się dzieje po wi-fi Internet po kablu powinien chodzić. Jaki masz model Tp-linka ? Póbowałeś aktualizować firmware routera ?

A co to znaczy, żu Ciebie, że wysypuje się Internet ? Strony się nie otwierają czy otwierają się wolno ? Jak router wisi daje się pingować jego interface wewnętrzny/zewnętrzny ? Chodzą pingi na DNS Googla ? ( polecenie ping 8.8.8.8 -t).

Od jakiego dostawcy masz Internet ?

Explorer

Zobacz też z jaką prędkoscią laczy się TV z routerem -  a,b,g,n.  Mi moje Samsungi łączą się w paśmie n. Powinienieś gdzieś to zobaczyć w routerze - jakaś diagnostyka, lista hostów zalogowanych do routera itd.

Highlighted
Explorer

Tak, po zawiszeniu resetuje router. Model routera to: TP-LINK TL-WR841N. Firmware zaktualizowane. Wysypywanie internetu - tzn. internet w ogóle przestaje działać. Tam gdzie mam podłączony router z komputerem po kablu przy ikonce dostępu do internetu poakzuje się ten żółty znaczek z wykrzyknikiem świadczący, że internet nie działa. Internet mam z multimedii. jeśli chodzi o pingowanie interface oraz czy chodzą pingi na DNS od google, to niestety będę mógł sprawdzić dopiero w niedzielę. Najbardziej w tym wszystkim dziwne jest to, że router się wysypuje tylko przy korzystaniu z neta na tv... Nie sądziłem, że będą z tym takie problemy.

Apprentice

Witam 

Rozwiązałeś może problem wifi? Mam taka samą konfiguracje sprzętową i tak samo zachowuje się telewizor.

Explorer

Witam,

Niestety nie... Był okres gdzie przez bardzo dłuuuuugi czas wszystko działało, ale ostatnio problem ponownie powrócił - niewoadomo dlaczego. U Ciebie dzieje się coś takiego tylko na netflix czy masz też taki sam problem przy odpalaniu innych aplikacji ? 

Apprentice

Witam

Mam problem z działaniem telewizora z aplikacja HBO GO. Próbowałeś zmiany routera?

Autorzy z największą liczbą like