Wsparcie

Open search

Samsung Qled 65Q6FNA - czy to totalna katastrofa (bubel) ???

Explorer

Witam !!! , mam wielką prośbę do użytkowników TV QLED 65Q6FNA  a mianowicie , byłem szczęśliwym posiadaczem SAMSUNG UE 55ks7000 o ile działał to obraz piękny , żyleta naprawdę cud miód , niestety za 4 razem już nie dało się go naprawić więc dostałem możliwość wymiany na tv o nie gorszych parametrach , zwrot kasy , albo za dopłatą  inny tv , chciałem być uczciwy 4 razy mi ks robili no to myślę ,dołożę wezmę 65Q6FNA zakupiony 01.18.19 no i tak pierwsze co sprawdziłem to czy nie ma bad pixeli - matryca nie miała ani jednego bad pixela sub pixela itd ,białe tło ładne wszędzie , Bading - leciutki troszkę przeszkadzał w 4k zwłaszcza w scenach z mgłą ale z nośny 

DSE (dirty efect screen) - jedna mała plamka nieprzeszkadzającą wgl ... 

clouding - no był ale quantum dot (wygaszanie lokalne ) jakoś sobie radziło ... 

szare tła nie miały żadnych różowych przebarwień , wiadomo idealne nie byly jak to led ... Po paru dniach zaczęły się problemy , zauważyłem ze pasek u dołu ekranu jakieś 7 rzędów pixeli na całej długości tv 144cm zaraz nad czarną ramką ekranu szarzeje , bru dnieje od środka  , ceimnieje , do tego doszły przebarwienia różowe na lewym boku  i na prawym w hdr obraz cały różowy z netflixa i konsoli  , diody widać że świecą tylko na różowo , tylko środek ekranu jest ok , tv poleciał na servis , a tu mi dzwonią że ten pasek to musiał być od nowości na dole   , a różowe przebarwienia to w tym modelu norma , LOL , to ja chciałem zrobić update tv a tu taki bubel kompletny , najtrwalsze matryce na rynku ???  aaa i najważniejsze pod ostre słonko ja świeci  na tv, od środka widać że na połowie ekranu nie ma jakiegoś filtra ??? połowa ekranu jest czarna połowa jaśniejsza , no ręce opadają ???

Czy wy też tak macie ???? czy to mnie próbują zbyć???? bardzo proszę o sprawdzenie !!! Bo jeśli rzeczywiście to normalnie, to masakra , chce popsutego KS s powrotem bo to mu nawet do pięt nie dorasta , jeszcze wiozłem ubezpieczanie na 2k pf ....  tą powłokę to poświecić jakaś latareczką dokładnie w połowie tv będzie widać przez całą wysokość ekranu , dodaje foty na dole ... 

Nie wiem odbierać ten tv??? , czekam na opis technika żeby się odwołać???cały czas bez tv albo serwisy albo nerwica przez SAMSUNG  , sami w domu mi powiedzieli ze strasznego mam pecha ... 

Wypalający sie albo nie wiem co pasek :IMG_20190201_114712_dowysłania.jpg

IMG_20190202_152720copy2_do_wysłania.jpg

RÓŻOWE SWIECENIE EKRANU , Widać na menu YT ze cały lewy bok różowy , nie ma czerni , jest biekny róż ... ://1- na prosto pełno różowych przebarwień .jpg

2 HDR.jpg

3HDR.jpg

4- localne wygaszanie na max (cały ekran różowy).jpg

różowe przebarwienia.jpg

Powłoka od srodka , brak jakiegoś filtra ???? kolorowypanel.jpg

Będę bardzo wdzięczny jesli posprawdzacie to usiebie , cz to norma czy to mój panel taki bubel , bo KS7000 to wtej chwili to dziadostwo pod zadnym względę nie dorwnuje LOL ...

POZDRO

TYLKO NERWY I STRACONY CZAS PRZEZ TE SAMSUNGI !!! :((

11 ODPOWIEDZI
Mastermind

@pietas  Czy masz już najnowszy firmware wer 1202.3 ? https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Audiowizualny/quot-OPTYMALNE-quot-ustawienia-pozwala...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Tak oczywiście soft jest najnowszy ze stronki wgrany przez usb w 3h po uruchomieniu tv , ps te ustawienia to takie se  ,heheh , wykalibrowałem go dużo lepiej , miałem podawać ustawienia ale popracowal w HDR i zaczeły sie problemy ::((( 

SDR - TV

SDR - MoVie 

itd itd 

Mastermind

@pietas  Pozostaje Ci kontakt przez telefon 22 607 93 33 lub najlepiej przez e-mail dołąć zdjecia i czekaj na odpowiedż 

https://www.samsung.com/pl/support/email-technical-question/ 

My na forum więcej Ci nie pomożemy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

No dlatego piszę bo tv jest na servisie i mówią że to norma w tych modelach dlatego proszę użytkowników tego tv o sprawdzenie ... i podanie opinni 

bo jesli to norma to ok , sam sobie strzeliłem w stopę 

Mastermind

@pietas  Jak dostanie już TV wraz z opinią serwisową wtedy odwołujesz się do działu reklamacji 

https://www.samsung.com/pl/info/contactus/

Explorer

OK , czyli odebrać tv i czekać na opinię servisową tak  ? 

Dziękuje Bardzo 

Mastermind

Oczywiście że tak.

Explorer

Hej , no i jak tam ?? sprawdzał ktoś w swoim modelu czy ma takie normy ?????

Mastermind

Może coś Ci napisze więcej @MichałM 

Autorzy z największą liczbą like