Wsparcie

Open search

Samsung QLED QE55Q7FAM + kino Samsung HT-BD1255 - włączanie

Highlighted
ROZWIĄZANE
Explorer

Dziś piszę w temacie automatycznego uruchamiania się kina domowego Samsung HT-BD1255 wraz z włączeniem TV.
Sytuacja jest o tyle dziwna, że zazwyczaj kino włącza się razem z TV (co eliminuje błędy w podłączeniu zestawu)...są jednak przypadki kiedy to TV włączy kino jednak dźwięk płynie z samego TV a nie z kina. Po kilku sekundach kino się wyłącza a dźwięk nadal leci z głośników telewizora, ponowne włączenie kina powoduje przełączenie się dźwięku na kolumny kina domowego.  Nie wiem z czym wiązać takie zachowanie :/ Gdzieś na jakimś forum wyczytałem że tak naprawdę TV nie powinien nawet włączyć kina - a to ciekawe bo w rodzinie mam podobny zestaw TV + kino i tam działa to idealnie.....

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser
Superuser
Nie pozostaje nic innego jak usunięcie danych pilota uniwersalnego. Odłaczenie kina. Wyłączenie tv i odpiecie go od zasilania i orzekanie 10 -15 minut i ponowne włączenie podłaczenie kina i konfiguracja pilota.
Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij   LIKE.
9 ODPOWIEDZI
Superuser
Superuser

@simon75
Być może to kwestia uszkodzonego kabla HDMI? Kino oczywiście podpięte do One Connect przez gniazdo HDMI oznaczone numerem 2 z funkcją ARC?one connect.png

Explorer

Oczywiście ze w odpowiednie hdmi w one connect jest wpiete. Kabelki tez juz rozne przetestowalem od marketowych po te z wyzszych polek.... totaly totolotek : na 10 wlaczen ze 3 razy nie wlaczy kina. Co tez zauwazylem kiedy dluuuuzej przytrzymam wlacznik na pilocie od tv kino wlaczy sie bez problemu. Gdy wlacznik na pilocie tylko musne zeby tv sie wlaczyl to z kinem roznie bywa....

Superuser
Superuser
A sprawdzaleś baterie w pilocie?
Explorer

Nowiutkie sa.

Superuser
Superuser
Nie pozostaje nic innego jak usunięcie danych pilota uniwersalnego. Odłaczenie kina. Wyłączenie tv i odpiecie go od zasilania i orzekanie 10 -15 minut i ponowne włączenie podłaczenie kina i konfiguracja pilota.
Explorer

Co masz na myśli posząc: "usunięcie danych pilota uniwersalnego" "i ponowna konfiguracja pilota" ?
Z menu tv wybrałem konfiguracje pilota uniwersalnego. Usunalem urzadzenie....dodałem z przejściem wszystkich etapów itd....Na te chwilę działa jak powinno. Pytanie jak długo ?? Będe pisał o "rezultatach".

Superuser
Superuser
I to właśnie miałem na myśli. Emotikon: Mrugający
Explorer

W tym momencie sytuacja wygląda tak, że praktycznie kino włącza się za każdym razem...ale Emotikon: Szczęśliwy

Co któreś włączenie z ekranu znika wskaźnik "głośności" (oznaczenie na ekranie informujące o zmianie głośności)
20180202_150258.jpg

W  czasie zmiany głośności wszystko działa ale znacznika brak.

Pozostałe ustawienia wyglądają tak:
20180202_150452.jpg

20180202_150428.jpg

Superuser
Superuser
Dlatego napisałem abyś odłączył kino, odłączył tv od prądu i dał mu 10 - 15 minut. Później włączył tv i podłączył kino. Przy drugim lub 3 uruchomieniu, telewizor już powinien je porwanie wykrywać.
Autorzy z największą liczbą like