Wsparcie

Open search

Reklamacja ue55ks7000 prześwietlenie i ich normy?

Highlighted
ROZWIĄZANE
Explorer

Panie i Panowie mam problem. Ponad tydzień temu zgłosiłem do Media Markt reklamację rękojmi na mój TV KS7000. Problemy są 3.

1. Zgłosiłem problem z auto motion plus który od samego początku źle u mnie działał i nawet tu pisałem o problemach z nim ale zostałem oficjalnie przez firmę samsung olany.

2. Zgłosiłem problem z prześwietleniem na dole ekranu. Tu kilka zdjęć.

20181203_194514.jpg20181203_194644.jpg20181203_194726.jpg

Ostatnie zdjęcie przedstawia poziome pasy które cieżko na zdjęciu uchwycić więc dołączę też filmik poglądowy. Najlepiej go pobrać i odtworzyć z dysku bo na youtube jest kompresja i gorzej widać.

https://drive.google.com/file/d/1yCfG2rktGrePP1iH5I1NDrRkzSwuDGLn/view?usp=sharing

Zadzwonił dziś do mnie serwisant samsunga i powiedział że prześwietlenie jest małe i że jest wszystko w normie.

Ja się chciałem zapytać co to są za normy i kto je wymyśla? Oraz gdzie można samemu sprawdzić na jakiej podstawie są wyliczane jakieś normy co do takich prześwietleń ba sam chcę sprawdzić osobiście na jakiej podstawie serwisant mi odmawia wymiany TV? Ja tylko żauważyłem że to się szybko powieksza a mi zostało 2 tygodnie gwarancji na TV.

Do tego jeszcze mam pełno poziomych pasów które dobrze widać na filmiku który dołączyłem. Najlepiej widać je na szarym tle jaśniejsze i ciemniejsze pasy. Serwisant powiedział że nie zobaczył pasów na ekranie. Najciekawsze było to że kierowca ktory przyjechał i zabrał do serwisu telewizor jakoś widział wszystko bez problemu przy mnie i sam pokazywał w którym miejscu są. Gadając z serwisantem podesłałem mu jeszcze szare tło na którym u mnie było to widoczne dośc dobrze i ma jeszcze raz sprawdzić jutro. Powiedział jednak że to może być wina podświetlania krawędziowego i że to też będzie wszystko w normie. Wcześniej nie miałęm ani pasów na ekranie ani prześwietlenia na dole ekranu a teraz mam i serwisant stwierdza że tak ma być bo to jest oficjalna norma w samsungu. No to są ***** jakieś i kpina jak chodzi o taką dużą firmę.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Voyager

@kowalmisiekA jak masz na zgłoszeniu w Media Markt na protokole ?W Media Markt reklamację rękojmia czy gwarancja? 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

11 ODPOWIEDZI
Voyager

@kowalmisiekTaką informacje na temat normach otrzymasz w opinii serwisowej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

No ale czy to jest normalne że takie poświaty pojawiają się na ekranie i serwis uważa że tak ma być? Dowiedziałem się od znajomego którego kolega kiedyś pracował w serwisie Samsunga że ta poświata to jest efekt odklejania się paska led od matrycy i z czasem będzie tylko gorzej ale to jest wszystko w normie. Ehhh ten Szajsung

Jak tak wygląda serwis to już więcej nie kupie niczego tej firmy bo pieniądze to się łatwo bierze od klienta ale jak coś człowiek chce zareklamować to się nie da.

Voyager

@kowalmisiekAle jak zgłosiłeś TV w Media Markt reklamację na rękojmi masz prawo się nie zgodzić z opinią serwisu i nie odbierać TV bo zglaszane problemy przez Ciebie nie zostały usuniete.

Explorer

O dobrze wiedzieć. Tylko co w takim przypadku że ja zgłosiłem do Media Marktu a następnie Media Markt przysłał do mnie serwisanta z autoryzowanego serwisu Samsunga. Teraz serwisant Samsunga dzwoni że chce przywieźć TV w takim stanie jak go odsyłałem czyli nie naprawiony. To co teraz mam powiedzieć? Że nie przyjmuję takiego rozwiązania sprawy i czekać co dalej powiedzą?

Voyager

@kowalmisiekTo masz problem myślałem że twój TV był odebrany z Media Markt a oni robią żeby nie odpowiadać z tytułu rękojmi.

Explorer

To teraz przykładowo jak by mi przywieźli TV z serwisu i poszedł bym z nim do Media Marktu i od nowa zgłosił reklamację to to przejdzie? Czy już teraz jak oni dostaną opinie od serwisu to już mi każą spadać na drzewo?

Voyager

@kowalmisiekA jak masz na zgłoszeniu w Media Markt na protokole ?W Media Markt reklamację rękojmia czy gwarancja? 

Explorer

Źle mi się klikło tak że to jeszcze nie jest rozwiązanie problemu.

Na protokole z Media Markt mam oczywiście rękojmia. Dlatego właśnie do nich osobiście poszedłem i zgłosiłem wszystko osobiście.

Voyager

@kowalmisiekWięcej nie jestem ci pomoc masz kolegę który pracował w serwisie tak jak ja chyba zna triki.

Autorzy z największą liczbą like