Wsparcie

Open search

Plama na matrycy tv ???

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam, mam od lipca  2017  tv 40MU6472     , wczoraj zauważyłem   PLAMA.jpg ciemną plame .... widać ją pod białym paskiem  z napisem żródło  od lewej strony ,,,,, Czy to jest kurz ? czy inna wada matrycy ?   Troche już poczytałem  i  ludzie różnie opisują .  Mam już zgłaszać tv do serwisu ?  bo nie mam zamiaru oglądać plam na telewizorze  ......

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II
To tylko urządzenia, rzeczy martwe. A naturą/złośliwością rzeczy martwych jest psucie się ich w nieodpowiednich momentach. Jak mówi przysłowie.
Najprościej będzie, gdy skontaktujesz się z serwisem.
Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij   LIKE.Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
16 ODPOWIEDZI
Explorer

Wyślij im to zdjęcie przez email lub cyberserwis i zobacz co odpowiedzą.

Superuser II
Superuser II

Cezar46

Dla mnie to wygląda na małe kuku ramki matrycy. Jeżeli pojawiło się dopiero teraz, to tak jak gdyby ktoś ją puknął lub ścisnął i jej tak zostało. Telewizorek nie był przestawiany, przenoszony i przypadkiem żle chwycony?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij   LIKE.Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Apprentice

Oj nie .... telewizor  jak był ustawiony  tak  stoi  ,i nikt nie  sciskał ramki  itd .  Jeżeli  w tv z 2017 roku   wychdzi takie coś  podobne do opisów z innych modeli z innych lat to  .... zawiodłem się na Samsungu  bardzo .  Zobaczymy  jak sprawa posunie się dalej

Superuser II
Superuser II
To tylko urządzenia, rzeczy martwe. A naturą/złośliwością rzeczy martwych jest psucie się ich w nieodpowiednich momentach. Jak mówi przysłowie.
Najprościej będzie, gdy skontaktujesz się z serwisem.
Apprentice

@Cezar46  napisał(a):

Oj nie .... telewizor  jak był ustawiony  tak  stoi  ,i nikt nie  sciskał ramki  itd .  Jeżeli  w tv z 2017 roku   wychdzi takie coś  podobne do opisów z innych modeli z innych lat to  .... zawiodłem się na Samsungu  bardzo .  Zobaczymy  jak sprawa posunie się dalej

Witam, u mnie podobna sprawa. Tv 32M5602 mam od końca lutego tego roku, dzisiaj zauważyłem czarną plamkę w lewym rogu. Co to może być, paproch czy wada matrycy? 1539434815860585.jpg

Voyager

@markof75To nie żadna plama a piksel i teraz pytanie czy jest stały czy migający ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Nic nie miga jest stały.

Voyager

@markof75Jak wiadomo są normy na ilość pikseli i miejsce w tym wypadku jest w normie wiec wymiana matrcy jest nie możliwa ale proponuje się skontaktować z infolinia tel 22 607 93 33. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

No i kontaktowałem się meilowo z serwisem, a oni mi odpisali że cytat:

Obserwowana przez Pana plamka najprawdopodobniej nie jest martwym pikselem, a uszkodzeniem mechanicznym matrycy. Świadczy  o tym nieregularny charakter plamki.Przedstawiony materiał zdjęciowy reklamowanego urządzenie obrazuje uszkodzenia niepowstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanym urządzeniu.

Telewizor nigdy nie był uderzony ani ściśnięty, dbamy lepiej niż o kobite  chyba moja przygoda z Samsungiem sie zakończy, skoro tak podchodzą do sprawy, najprościej jest zwalić winę na użytkownika a nie przyjąć do wiadomości że produkują niecalkiem dobry sprzęt. Jakby było uderzone to chybaby ekran się rozlał, a nie powstałaby malutka plamka.

Cezar46 jak sprawa u ciebie się rozstrzygnęła?

Autorzy z największą liczbą like