Wsparcie

Open search

Pilot smart control

New Member

Pilot smart control

 Witam po wymianie baterii jest probelm z pilotem. Telewizor można załączyć i wyłączyć pilotem natomiast nic innego już nie da się zrobić. Parowanie nie jest możliwe. Telewizor nie wykrywa pilota. 

7 ODPOWIEDZI
Pathfinder

Dot.: Pilot smart control

Hej @Maka1991

Rozumiem, że posiadasz pilota typu Smart. Czyli pilota, który większość funkcji komunikuje telewizorwi porzez złącze Bluetooth. Jedyną opcją wysyłaną przez podczerwień to funkcja włącz/wyłącz. Z tego powodu po wymianie bateri, bądź resecie telewizora może być konieczne sparowanie urządzenia z odbiornikiem.
Co roku sposób parowania w kolejnych rocznikach modelowych się zmienia, więc abym mógł podpowiedzieć konkretnie musiałbyś podać model urządzenia.
Zazwyczaj jak otworzysz klapkę do wymiany baterii to nad ich gniazdami będzie w materiale pilota wytłoszona instrukcja parowania.
First Poster

Dot.: Pilot smart control

Mam podobny problem tyle że parowanie nie działa. Nie znajduje pilota.

Jakieś pomysły?
Pathfinder

Dot.: Pilot smart control

Hej @wales;

Jaki model telewizora i pilota posiadasz?
First Poster

Dot.: Pilot smart control

@KarolW

Telewizor 49M5602

Pilot:

IMG_0154.JPG

 

Explorer

Dot.: Pilot smart control

Witam,

Weź smartfona, otwórz aplikację aparatu fotograficznego. Zbliż do obiektywu w telefonie pilota i naciskaj przyciski w pilocie oglądając w tym samym czasie ekran telefonu. Jeśli pojawią się "błyski" diody to pilot jest sprawny. Ten sposób dotyczy wszystkich pilotów.

Pathfinder

Dot.: Pilot smart control

hej @Aro17

 

Ten sposób zadziała tylko na klasyczne piloty, wysyłające sygnały przez podczerwień. Na piloty typu Smart, ze wzgledu na komunikację przez BT, nie zadziałają.  W tych pilotach tylko funkcja zasilania - Włącz/Wyłącz  oraz przy sterowaniu urzadzeniami zewnętrznymi jako pilot uniwersalny (dla nowszych odbiorników)  działa przez podczerwień. 

First Poster

Dot.: Pilot smart control

Miałem identyczny problem. W pilocie smart control działo tylko włącz/wyłącz, reszta opcji niedostępna... Dodatkowo podczas próby parowania wyświetlał się komunikat "Niedostępny". Rozwiązaniem był reset ustawień telewizora: Menu --> Pomoc Techn. --> Diagnostyka --> Resetuj.
Autorzy z największą liczbą like