Wsparcie

Open search

Pilot Smart Control TM1860

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Witam

 

Przedwczoraj kupiłem telewizor z dołączonym pilotem Smart Control TM1860. Problem polega na tym, że ani w instrukcji ani w internecie nie mogę znaleźć do niego komend głosowych. Czy ktoś posiada taką listę. Czy komendy trzeba wymawiać tylko po angielsku czy jest możliwość również po polsku?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Pathfinder
Hej @Thorgal37;

Tak jak pisałem dla nowych modeli nie ma zamkniętej listy poleceń. Dodatkowo dla modeli z 2017 roku, miedzy innymi Twojego, interakcja głosowa jest tylko w języku angielskim.
7 ODPOWIEDZI
Pathfinder
Hej @Thorgal37;

Mam wrażenie, że masz pilota TM1680 a nie TM1860. Czy możesz to sprawdzić. W polskich modelach z roku 2016, czyli KU i KS występuje pilot, który ja wymieniłem. Na wszelki wypadek podaj model telewizora.
W sumie niezależnie od modelu pilota, funkcje głosowe - interakcja głosowa, nie są zapisane w pilocie, tylko jest to funkcja realizowana przez internet. Pilot jest jedynie mikrofonem a odbiornik telewizyjny przekaźnikiem danych. W starszych modelach można było wywołać pomoc, która wyświetlała podstawowe komendy. W nowszych modelach nie ma zamkniętej listy, do tego raczej służy ona do wynajdywania treści w internecie więc nie ma opcji pomocy.
First Poster

Trochę namieszałem. Sugerowałem się zdjęciem, które znalazłem w internecie.

Sprawdziłem i mój model pilota to TM1750A (do telewizora UE50MU6102).pilot-samsung-smart-cont-7b19882,750,470,0,0.jpgTM1750A

Pathfinder
Hej @Thorgal37;

Tak jak pisałem dla nowych modeli nie ma zamkniętej listy poleceń. Dodatkowo dla modeli z 2017 roku, miedzy innymi Twojego, interakcja głosowa jest tylko w języku angielskim.
First Poster

No tak, szkoda, że nigdzie o tym nie piszą. Gdybym wiedział to pewnie bym się nie zdecydował na model tego telewizora. Niestety ale pilot jest beznadziejny.

Dzięki za info.

New Member

Mój model telewizora KS7000 49".

Smart pilot na pewno obsługuje polecenia po polsku:

-  głośność np "dwadzieścia" = zmieni głośność do poziomu 20

- wycisz

- kanał "dwa" zmieni na dekoderze na kanał drugi

- wszystkie inne polecenia wyszukuje jako filmiki na you tube

 

Pisałem do "WSPARCIE SAMSUNG"  w odpowiedzi dostałem, że nie wiedzą - absurd!!!

Pathfinder

Hej @Michaeal_PO

 

Model KS7000 to model z 2016 roku i w tym roczniku interakcja jak najbardziej jest w naszym języku. Tym niemniej również nie ma zamknietej listy poleceń. Tak jak napisałem wcześniej interakcja w modelach z 2017 roku czyki M, MU i Q-LED jest po angielsku. 

Explorer

Podobno we wszystkich telewizorach interakcja głosowa będzie po Angielsku, zamykają Polskie serwery czy coś.Podobno w regulaminie który akceptujemy przy konfiguracji jest napisane że Samsung może zmieniać właściwości niektórych funkcji.

Autorzy z największą liczbą like