Wsparcie

Open search

LE40B530P7W problem ze starym telewizorem...

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Dzień dobry.

Mam problem ze złączami HDMI w telewizorze LE40B530P7W. Podłączając komputer wszystko działa idealnie, ale konsola czy dekoder mają problem. Po podłączeniu PS4 telewizor wykrywa że konsola jest podłączona (nazwa konsoli wyświetla się przy opcji Anynet+) ale wyświetla się komunikat "szukanie sygnałów" i pomryguje co chwilę w rogu ekranu że wykrywa rozdzielczość 1080p 60hz - ten komunikat pokazuje się i znika...

Soft jest wgrany najnowszy ze strony Samsunga.

Wiem, że ten telewizor lata świetności ma dawno za sobą, ale skoro powinien działać to dlaczego tego nie robi?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II
Na oficjalnym forum nikt takich porad Ci nie udzieli. :(
Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij   LIKE.Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
7 ODPOWIEDZI
Superuser II
Superuser II
Sprawdziłbym przewody HDMi. Mój syn ma serię A, więc jeszcze starszy, a podpięte pod niego dekoder sat, PS4 i Xbox wyświetlaja obraz bez zarzutu.
Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij   LIKE.Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
First Poster

Dzięki za poradę ale niestety nie w kablu tkwi problem... Laptopa podłączałem do wszystkich gniazd i wszystkimi kablami jakie mam (łącznie z tym z zestawu z ps4) i laptop w każdym przypadku współpracuje z telewizorem a konsola w każdym przypadku daje objawy jak w pierwszym poście...

Superuser II
Superuser II
Spróbuj zmienić parametry sygnału na wyjściu konsoli. Musisz sprawdzić rozdzielczość, częstotliwość odświeżania i inne ustawienia wideo w konsoli. Zacznij od najniższych i stopniowo zwiększaj. Sprawdź co będzie się działo.
First Poster

Próbowałem... Zmieniałem rozdzielczość 720p, 1080i i 1080p, za każdym razem efekt jak w pierwszym poście, telewizor mruga wykryciem sygnału danej rozdzielczości i gasi ten komunikat...

Superuser II
Superuser II
A zmiana złącza w tv?
First Poster

Na wszystkich trzech portach HDMI jest to samo - laptop działa bez problemu, konsola i dekoder już nie... Nie jestem w stanie pojąć jakim cudem może taka sytuacja występować? Rozumiałbym gdyby wszystko nie działało, a tak to co? Złącza nie działają a komputer jest wyjątkiem od reguły? Może są jakieś nieoficialne softy które można próbować wgrywać? Albo może jakiś schemat co można próbować przelutować - nie znam się na elektronice ale przy nakierowaniu mógłbym popróbować...

Superuser II
Superuser II
Na oficjalnym forum nikt takich porad Ci nie udzieli. :(
Autorzy z największą liczbą like