Wsparcie

Open search

Czy Samsung Smart TV może powodować zawieszanie się domowego routera?

Troubleshooter

@Marecki2Od jakiego dostawcy posiadasz internet ?

Explorer
Telewizja kablowa Echostar. Miasto Poznań. Specjalnie jakoś narzekać w sumie na nich nie mogę.
Mastermind

@Marecki2Ustaw jak na zdjeciu a co zakresu DHCP nie ma wielkiego znaczenia jak masz problem napisz do mnie na PW a jutro Ci pomogę w ustawieniu zdalnie.

Przechwytywanie.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

@vdsl2, bardzo Ci dziękuję za dalszą chęć pomocy. Jak tylko okaże się, że zmiana DNSu i IP w telewizorze nie skutkuje na dłużej, na pewno zastosuję się do twoich dalszych porad.

Na tę chwilę wygląda to u mnie tak:

Mode: 11bgn mixed

Channel Width: Auto

Channel: Auto

Pozostałe "ptaszki" poniżej mam tak samo jak na twoim screenie.

Mastermind

@Marecki2Może masz sporo sieci i dlatego coś może Ci zakłucać wifi jak masz smartfona możesz użyć apki do dobrania odpowiedniego kanału https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=pl

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Ten Analyzer brzmi świetnie, niestety jednak mam za stary telefon, i apka ta jest niezgodna z moim urządzeniem :-( Ale  ktoś z rodzinki lub znajomychma nowsze aparaty, więc wykorzystam twą kolejną poradę :-)

Natomiast przez lata nie było z siecią WiFi problemów, nawet jak na mój stary router. problem pojawił się w dniu zakupu telewizorka.

Mastermind

@Marecki2Ja nie używam tej firmy TP-link  od kilku lat zawiele było problenów znią i zainwestowałem sporo kasy w lepszy sprzet Netgear r7800 żeby nie było problemu i jestem zniego bardzo zadowolony

Explorer

Wasze porady o likwidacji TP-Linka są dla mnie niezwykle istotne - na pewno się z nim pożegnam, niech tylko nie zadziałają wszystkie wasze wskazówki, a wylatuje za okno, a wleci ten Asus który poleciłeś

Kasy żałować na to nie będę.

Explorer
Okej, no to zamiana DNSa na wartość "guglowską" wystarczyła na niecałe dwa dni spokoju, dziś mi wywaliło sieć WiFi, więc przystępuję do kolejnego kroku - wpisania innego IP dla telewizora Zobaczymy co będzie się działo
Mastermind

@Marecki2Kup nowy router a zapomnisz i problemie.

Autorzy z największą liczbą like