Wsparcie

Open search

49ks7000 problem z płynnością obrazu

Apprentice

Witam, na nowym ks7000, z 100hz matrycą, przy włączonych wszystkich upłynniaczach, bez względu na regulację, występuje problem z płynnością obrazu, np. przy szerokich ruchach kamery lub nawet gdy nie jest szczególnie dynamiczna akcja, wygląda to jak szarpanie obrazem. Problem występuje na niektórych kanałach, np. national geografic hd, history hd, h2 hd, discovery ale także puls hd, przy zwykłym filmie. Nie da się tego wyregulować w żadem sposób funkcją auto motion plus, każde ustawienie nie zmienia tego efektu, włączenie wszystkich upłynniaczy wręcz pogłębia to, dopiero wyłaczenie tej funkcji w ogóle, nieco poprawia sytuację i obraz jest już tylko lekko niepłynny. Dekoder polsatu, ale też występuje ten efekt w naziemnej tv, bezpośrednio dołączonej do telewizora. To ma być 100hz matryca i telewizor klasy premium? Jestem skłonny reklamować telewizor ale problem występuje tylko na niektórych programach na tych kanałach, na ośmiolenim lg, pracującym na tym samym sygnale od lat, w ogóle nie było takich problemów, tu mamy telewizor za około 4000 zł. Proszę o pomoc.

9 ODPOWIEDZI
Apprentice

Witam!Ten sam problem. Myślałem że problemem jest moc i jakość sygnału .Po poprawieniu anteny nic się nie poprawiło.Sygnał mam przez moduł ci polsatu czyli praktycznie bez pośrednika( dekodera),powinno być dużo lepiej,a nie jest.Czytałem gdzieś że problem jest po stronie oprogramowania .Telewizor  wcale nie taki tani ,model z 2016roku,pare aktualizacji oprogramowania już było i bez efektu .Pozdrawiam programistów Samsunga AK-48!

Pathfinder

Hej @Obserwator76 i @AK-48

Musicie pamiętać, że ten telewizor cyfrowo poprawia jakość obrazu. Każda taka funkcja może zadziałać świetnie ale przy niektórych rodzajach sygnału, szczególnie przy jego gorszej jakości,  efekt być może nawet odwrotny niż zamierzony. Miedzy innymi dlatego istnieje możłiwość wyłączenia większości filtrów.

Dla tego telewizora poprawa obrazu moze następować w kilku krokach. W pierwszym podnoszona jest rozdzielczość do 4K. Przy sygnale FullHD telewizor oblicza 3/4 punktów na ekranie. Przy niższych jest to jeszcze więcej. Telewizory o niższych rozdzielczościach tego nie musiały robić.

Funkcja motion plus w celu zwiększenia płynności dodaje całe klatki pośrednie, które wylicza z następujących po sobie. 

Zazwyczaj algorytmy obliczające dziąłaja dobrze. Sami piszecie o pojedynczych kanałach na których zaobserwowaliście opisane efekty. Na pozostałych ten sam telewizor działa ok. Pamiętajcie że jakość obrazu wejściowego ma fundamentalne znaczenie dla efektu końcowego.  

Apprentice

Do Karola.Gdyby problem dotyczył programów o niskiej jakości sygnału nie dziwiłbym się,ale występują one w przypadku tych które są naprawdę wysokich lotów (national geog,bbc ,national wild, itp.A co ciekawsze to przy reklamach na tych samych kanałach i to tych o szybkich ujęciach "akcji" 0 problemów.Włączanie lub wyłączanie motion plus nic nie zmienia.Mam również porównanie oglądając te same programy z tego samego żródła sygnału.Telewizor co prawda full hd , co ciekawsze też samsung (model z 2015 r) za 2000 zł. i nie ma prolemów z płynnością .Inne parametry jakości obrazu na duży plus dla ks 7000.

Apprentice

Witam, podkreślam, że problem dotyczy kanałów nadających w HD i tylko niektórych programów, reklamy działają rewelacyjnie. Doczytałem, że na tym forum jest wątek połączenia komputera z telewizorem i również problemów z auto motion plus. W tym wątku są też wypowiedzi osób, które dotyczą "zwykłego" połączenia z dekoderem i mają podobne problemy, również na innych foramch podawane są przykłady konkretnych programów, gdzie występuje efekt "szarpania" obrazu. Mam wrażenie, że wszyscy oczekują, że firma samsung dostrzeże ten problem i odpowiednio zareaguje, ale póki co tak się nie dzieje, frustrujące jest to, że nie jest to tani telewizor i każdy oczekuje jakości lub przynajmniej zainteresowania tematem ze strony producenta.

Apprentice

Witam! Wypada więc czekać na reakcje programistów samsunga i przypominać się co jakiś czas z naszymi spostrzeżenimi na forum! Wypadało by Panowie moderatorzy z samsunga włączyć się w dyskusję na temat jakości produktu . Pozdrawiam AK -48.

Navigator

Hej.

KS7000 ma 120 Hz matrycę, nie 100 Hz. To co opisujesz to może być tzw efekt judder, czyli poszczególne klatki obrazu wyświetlane są przez różną ilość czasu. Generalnie jeżeli odtwarzasz na telewizorze film w 24 klatkach na sekundę z netflixa/amazon/dysku telewizor nie ma problemu bo 120Hz/24 kl/s=5. Gorzej jest z urządzeniami podłączanymi przez HDMI takimi jak dekodery, które nadają w 60Hz. Wtedy masz 24 kl/s film przesyłany przez 60 hz sygnał. Większość telewizorów zaczyna się wtedy gubić i powstaje efekt judder. Niektóre klatki wyświetlane są dłużej, inne krócej. Tłumaczyło by to dlaczego jest ok przy reklamach a źle przy filmach. Reklamy to 30/60 kl/s przesyłane przez 60Hz źródło. 

Wg. rtings.com jeżeli włączysz auto motion na custom i dasz oba suwaki na 0, judder przy 60hz sygnale nie powinien występować. 

Inną rzeczą jest to, że może nie jesteś przyzwyczajony do ekranów o dużym odświażaniu i szybkim czasie reakcji, które mają bardzo mało rozmycia ruchowego. 

Generalnie materiał o małej liczbie klatek zawsze będzie na nich wyglądał jakby się "ciął". Przy starych matrycach z bardzo dużym rozmyciem "cięcia" się zamazywały

Pamiętam jak kupiłem sobie 144Hz 1ms monitor do komputera, i z początku kompletnie nie mogłem się przyzwyczaić bo na takim monitorze 60 kl/s i w dół nie wygląda płynnie. 

Highlighted
Apprentice

Mam tv LE32C550  ,  sygnał  z UPC  i takich kabaretów nie było przez 8 lat  jak mam ten model tv , natomiast tegoroczny model  40MU6472   szarpie przy sporcie  .....  śmiać sie chce z tych całych motion plus i wyrazny ruch led itd ..... to pic na wode . Stary TV  full hd działa płynnie a tv 4k uhd szarpie , więc co ???  mam oddać ten tv ???  zreszta matryca 100hz jak kolega pisał też szarpie obraz ???  hahahahaha ostatni raz kupiłem coś od Samsunga

First Poster

Witam

Też posiadam telewizor z tej serii po ostatniej aktualizacji systemu płynność obrazu to tragedia niektórych programów nie da się oglądać.  Nie wiem jak samsung wypuścił takiego bubla !!! Kombinowałem z różnymi ustawieniami motion ale nic to nie daje. Po resecie tv do ustawieni fabrycznych płynność się na chwile poprawia ale pźniej jest to samo jednym słowem TRAGAEDIA nie TV i to za tak dużę pieniądze !!! 

Apprentice
Ja widać ten problem nie występuje tylko w jednym modelu, na UE60J6240 jest to samo. I na wielu innych modelach również. Pomaga tylko wyłączenie Auto Motion Plus. Problem znany od wielu lat.
https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Audiowizualny/Auto-motion-plus-tryb-PC/td-p/176652/p...
Autorzy z największą liczbą like