Wsparcie

Open search

UE65MU8002 + Onkyo Tx 8270 nie działa arc

Apprentice

Ja jeszcze resetowałem ustawienia TV przed ostatnimi zmianami. Odłączyłem wszystko i zrobiłem reset ustawień. Jak pojawiło się pierwsze okno po resecie dopiero podłączyłem wszystko co ma być podłączone. Nie wiem może to coś Tobie pomoże. Jak tak zrobiłem, jeszcze później grzebałem w ustawieniach i działa "jako tako" i tak naprawdę nie wiem co podziałało. A przedtem miałem podobnie, że po 3 dniach jakby urządzenia przestały się widzieć.

Apprentice
Ue65nu8042
Apprentice

Dzieki. Ja sie wqurzylem i kupilem Nvidie Sheld..

I mam to co chcialem i jeszcze wszelkie mozliwe kodeki audio i video.

Nastepnym razem lepiej sie zastanowie jaki Tv wybrac.

Ale bede probowal dalej. Liczba pilotow mnie zaczyna przerazac...

😎😎😎

Legend

@andrusek11  A masz taki firmware  wer 1202.3 ?

Nie które sprzęty muszą być podłączone po HDMI i optycznym żeby wszystko działało jak jest w instrukcji na stronie 32 do twojego amplitunera 

https://www.de.onkyo.com/downloads/3/3/4/1/8/Manual_TX-NR686_En.pdf

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Dzieki. Sprawdze po weekendzie.

Apprentice

dzieki. Firmaware mam 1202.3. Co do podlaczenia kablem optycznym to czekam na przesylke z kablem odpowiedniej długości. Ten przyklad ze str 32 instrukcji Onkyo dotyczy polaczenia z TV nie posiadających HDMI ARC. Ten Samsung takowe posiada.

I nie chce mi sie wierzyc ze spprzęty mogo "się nie lubic". ARC to standard ponad firmowy.

Dzięki raz jeszcze za pomoc bo pomoc Samsunga nie jest wydolna.

Legend

@andrusek11  To nie końca tak jest Samsung z Samsungiem też nie zawsze się dobrze współpracują po ARC i trzeba podłączać optyka i HDMI.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Właśni zamierzam dzis podłączyć optyka. Zobaczymy. A stary uklad potrafi teraz sam sie naprawic po paru dniach nieuzywania zeby nastepnego dnia "paść".

Myślałem, że ARC jest standardem niezaleznym od producenta. Tak jak USB.

First Poster

Dzień dobry. Proszę nie pisać głupot żeby to wszystko działało to trzeba mieć optyka, jeśli TV i sprzęt po drugiej stronie obsługuje ARC to musi to działać i tyle. Dziwne jest że są takie problemy po stronie TV za 6 koła papieru a producent nie wypuszcza poprawki na soft z rozwiązaniem problemu, chyba za nowy sprzęt i serwis nie daje rady... U mnie problem ten sam, wszystko działało do pewnego dnia, teraz ARC padło na całego i Onkyo nie wykrywa kanału zwrotnego audio... Sterowanie również nie działa jedynie co to se mogę włączyć i wyłączyć wszystko za pomocą jednego pilota. A i odkąd padło ARC zauważyłem, że nie wylacza się mi też tuner EVO box po zgaszeniu TV.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości...

RadekK Moderator
Moderator

@djbuzer, jeśli wszystko działało poprawnie to znaczy, że pojawił się błąd lub usterka sprzętowa, którą można zdiagnozować i usunąć.

@StaszekM - czy masz pomysł na przywrócenie poprawnego działania?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like