Wsparcie

Open search

Soundbar HW-K950 + telewizor UE55MU8002 - jak odpalić dzwięk w Dolby Atmos ?

First Poster

Witam,

Posiadam telewizor Samsung 55" Premium UHD 4K Smart TV MU8002 oraz soundbar Soundbar HW-K950. Chciałbym odtworzyć plik w formacie .m2ts w rozdzielczości 4k oraz z dźwiękiem Dolby Atmos. Czy potrzebuję zewnętrznego odtwarzacza Blu-ray, żeby odtworzyć dzwięk w technologii Dolby Atmos czy mogę podpiąć dysk zewnętrzny z filmami bezpośrednio do telewizora ?

10 ODPOW. 10
Expert

Konfiguracja funkcji Dolby Atmos w odtwarzaczu BD lub innym urządzeniu.

• Sprawdź opcje sygnału wyjściowego audio w menu ustawień odtwarzacza BD lub innego urządzenia.

• Upewnij się, że dla strumieniowego przesyłania bitów w opcjach sygnału wyjściowego wybrano opcję „Bez szyfrowania”, np. dla odtwarzacza firmy Samsung: Menu główne > Ustawienia > Dźwięk > Wyjście cyfrowe: Wybierz opcję Bitstream (nieprzetworzone).2.png

Upewnij się, że zawartość obsługuje technologię Dolby Atmos.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Czyli rozumiem, że muszę mieć odtwarzacz zewnętrzny Blu-ray ? Sam dysk podpięty do telewizora nie wystarczy ? A może są dyski zewnętrzne, które obsługują system Atmos ?

First Poster

Niestety TYLKO BD UHD inaczej nie działa i magiczna niebieska lampka się nie zapali

First Poster

Ja również mam 4 pytania do ekspertów dot. Atmos.

Według powyższego rysunku, bar podłączamy do TV w HDMI in (rozumiem, że w dowolne HDMI in).

1. Chcę spytać, czy nie powinniśmy bar podłączyc do TV ale do wejścia HDMI Arc?

2. Czy będzie dolby ATMOS w filmie z aplikacji Netflix (którą ma każdy smart TV) czy tylko z bluraya?

3. Czy możemy podłączyć Bluray bezpośrednio do TV np. w HDMI 2, żeby ATMOS zadziałał na sounbarze?

4. Moje połączenia: Ja mam bar podłączony do TV w HDMI 4 arc, Bluray też bezpośrednio do TV tylko w HDMI2 (nie do listwy bar, lecz do TV!) i NC+ do HDMI 1  w TV.

Czy takie bezpośrednie połączenie wszystkiego do TV  jest prawidłowe?

Dodam, że wszystko mi działa, dzwięk odtwarzany jest na soundbarze zarówno z Bluraya, z NC+ i z aplikacji Netflix itp.

Nie testowałem jeszcze dolby ATMOS z płyty przy takim podłączeniu.

Dziękuję za wszelkie rady czy moje podłączenie (p.4) jest prawidłowe. 

First Poster

1. HDMI aRC

2.Niebieska Dioda na Netflix nie zapalasię ?!

3. Na BDUHD Działa Atmos

4. Mam tak jak Ty tylko 1-2 zamienione

First Poster

Czy moja podpowiedz coś pomogła ? 

DamianK Moderator
Moderator

@krumar wypowiedziałbyś się!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
First Poster

Mam problem k950 podłączony do lg b7 przez arc i na netfixie wyłącza się atmos w filmach z atmosem nawet w opisie. Przez Xbox podłączony przez hdmi do tv dźwięk jest ale bez atmos dioda nie świeci. Pomocy

First Poster
Jakim kablem połączyles PS z belką ?
Autorzy z największą liczbą like