Wsparcie

Open search

Soundbar HW-J6000R nie łączy się z pilotem

Highlighted
First Poster

Dzień dobry całej społeczności!

Kupiłem jakieś 2 miesiące temu soundbar`a HW-J6000R. Wszystko pięknie działało, aż pewnego dnia umarł pilot. 

Baterie - pomyślałem, CR2032 przecież bateria do płyt głównych, to mam wiadro nowych... Wymieniłem i niestety pilot dalej nie działa. Można przyciskać wszystkie przyciski, nie ma rekacji od strony Soundbara.

Pomożecie?
Jak to diabelstwo sparować? Ewentualnie, jak sprawdzić, czy pilot działa?

BTW. Napięcie nowej baterii 3,08V; a starej 2,97V.

Pozdrawiam

Karol

3 ODPOW. 3
Pathfinder

Hej MeWaPKP

Proponuję sprawdzić pilot, gdyż go się nie paruje. Można to zrobić w warunkach domowych w następujący sposób: uruchamiamy aparat w smartfonie i patrząc przez jego podgląd sprawdzamy czy dioda podczerwieni na górze pilota rozbłyska (najczęściej na fioletowo) przy naciskaniu przycisków na nim. Jeśli dioda nie świeci to pilot jest wadliwy, natomiast gdy świeci a soundbar nie reaguje to wina leży po stronie odbiornika podczerwieni listwy głośnikowej.

Taka informacja może przyśpieszyć ewentualną naprawę, którą można zgłosić na zasadzie gwarancji bezpośrednio w serwisie, lista serwisów jest na stronie: http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/ 

Jeżeli dostarczenie jest niemożliwe  to można zgłosić także na infolinii i sprzęt może być odebrany przez kuriera.

First Poster

Dzień dobry!

Pilot miga fioletową diodą, oznacza to, że padł odbiornik w Soundbarze? 

Dobrze wiedzieć!

Od czego to się mogło stać? Nikt go nie uderzył i nie uszkodził.

Pathfinder

Trudno powiedzieć, to zaawasowany sprzęt elekroniczny, więc może to być po prostu kwestia losowa.

Autorzy z największą liczbą like