Wsparcie

Open search

Problem MU7042 znikające ARC dla amplitunera

Apprentice

witam. Mamy problem ze "znikającym" co kilka dni amplitunerem z tv 65MU7042. Odznaczenie opcji UHD color nie daje efektu, Dźwięk tylko z tv bez możliwości przejścia na głośniki zewnętrzne. Żeby ponownie się pojawił trzeba odłączyć zasilanie od tv i odczekać kilka minut i potem ponowna konfiguracja .

Oprogramowanie zaktualizowane. Problem występuje na dwóch tv . wersja 65 cali MU7042 amplitunery Marantz seri 5 i 6

zmiany kabli hdmi , nic nie skutkuje ... Port ARC .

28 ODPOW. 28
Superuser II
Superuser II
@bronet
Nie wiem, czy Cię pocieszę, czy zasmucę, ale wszystkie modele tv z oprogramowaniem w wersji 1155.1 mają problemy ze złączami HDMI. Sprawa zgłoszona. Trwają prace. Problem ma zostać usunięty w najbliższej aktualizacji. Nie wiem, czy mogę, ale trudno najwyżej dostanę opr wiem, że aktualizacja ma pojawić się w marcu.
U mnie w przypadku modelu Q7F, telewizor zapomina, że ma jeszcze do obsługi dekoder sat i powinien go włączyć, czego oczywiście nie robi. :(

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
w poprzednich wersjach oprogramowania też był ten problem. Przy tej samej konfiguracji w modelu tv 46D7000 problem nie występował.
Superuser II
Superuser II
Jeżeli po aktualizacji, problem będzie występował, będziesz musiał to zgłosić.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Problem pojawia się nie tylko u mnie,

mam nadzieje ze coś wkońcu poprawią 

First Poster

Mam telewizor ue55h6400 i tez mam taki problem,arc znika i dopiero po odłączeniu od gniazdka odbiornik wraca.Co to moze być,czy to tez sprawa oprogramowania?

GrandMaster

@JacekK1A masz taką wer 2890.2 firmware czy inną ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Jak to sprawdzić?

GrandMaster

@JacekK1Aktualizacja oprogramowania
Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania Sprawdź wersję oprogramowania telewizora i w razie potrzeby zaktualizuj je. Jeśli telewizor jest połączony z Internetem, aktualizacja oprogramowania nastąpi automatycznie. Jeśli nie chcesz, aby oprogramowanie było aktualizowane automatycznie, wybierz dla opcji Aktualizacja autom. (Aktualizacja oprogramowania > Aktualizacja autom.) ustawienie Wyłączone.
Aktualizacja oprogramowania przez Internet Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Akt. teraz Wybierz opcję Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Akt. teraz. Aktualizacja przez Internet umożliwia pobieranie i zainstalowanie aktualizacji bezpośrednio z Internetu.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster
Jak próbuje zaktualizowac to jest komunjkat ze jest juz najnowsza wersja i co teraz?
Autorzy z największą liczbą like