Wsparcie

Open search

Kino domowe Blu-ray UHD?

Highlighted
Explorer

Witajcie,

posiadam kilkuletnie kino domowe 5.1 Blu-ray Samsunga, które wciąż śmiga jak ta lala. Niedawno zakupiłem swój pierwszy tv 4K (UE43NU7442), fajno więc byłoby przesiąść się i na filmy w 4K, a te jak wiemy wydawane są na płytach jako Blu-ray UHD, których zwykły Blu-ray nie odtworzy.

Czy są już w sprzedaży kina domowe Blu-ray UHD, gdyż jak dotąd nie mogę znaleźć żadnych na ten temat informacji? Sam odtwarzacz UHD mi się nie uśmiecha, gdyż nie ma w nich (na moje szybkie oko) możliwości podłączenia każdej kolumny z osobna (czyli tak jak jest w odtwarzaczach z zestawu kina domowego).

4 ODPOW. 4
GrandMaster

Czy tego szukasz kino domowe https://www.samsung.com/pl/audio-video/blu-ray-home-entertainement-system-j7500w/ i sam odtwarzacz  https://www.samsung.com/pl/audio-video/uhd-blu-ray-player-k8500/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Dziękuję za odpowiedź, no właśnie nie tego szukam, gdyż kino domowe które zapodałeś, nie odtworzy filmów ultra hd, a odtwarzacz do którego wrzuciłeś linka, ma tylko wejście optyczne audio, czyli 6 lub 7 kolumn do tego nie podłączę. Potrzeba odtwarzacza, który będzie miał indywidualne wejście na każdą z kolumn, czyli dany odtwarzacz musi mieć multum wejść z tyłu odtwarzacza.

No bo jaki jest sens kupowania filmów z nieskompresowaną ścieżką audio (dts hd masteraudio, dolby true hd lub dolby atmos), jeśli nie mogę podlączyć do tego sprzętu (kolumn), którzy wykorzysta wszystkie ścieżki audio indywidualnie? Do tego właśnie potrzeba wielu głośników z kina domowego. I mam tak w tym moim kinie domowym Blu-ray, tylko że to nie odtworzy standardu ultra hd...

GrandMaster

@Marecki2Trochę będzie ciężko znaleś 2w1 a co do Odtwarzacze Blu-ray i zakup jakiegoś wypasionego amplitunera lub zestawu .

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer
No to totalna kicha...Żeby Samsung nie robił kin domowych uhd? Masakra. Pewnie faktycznie jedynym wyjściem jest zakup zestawu Yamahy, Denona lub innego potwora...

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Autorzy z największą liczbą like