Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

pralko-suszarka wyłącza się podczas suszenia - SAMSUNG Quick Drive WD90N740NOA

(Temat utworzony: 13-06-2018 04:58 PM)
5016 Wyświetlenia
pbeku
Apprentice
Opcje

Jak w tytule, pralka podczas zaprogramowania suszenia "do szafy" pokazuje czas jaki ma do ukończenia. Włączone "odwirowanie" plus "suszenie do szafy" . W pewnym momenie pralka się wyłącza (zostało 47 min suszenia) Drzwi są zablokowane, ponownie włączam przycisk "power" i pralka rozpoczyna dalsze suszenie. Czy to normalne? W mojej ocenie chyba nie 😞 Czy ktoś miał już taki problem? Dodam że podobna sytuacja wystąpiła podczas obsługi przez wi-fi (smart control) podczas wybrania programu "pranie szybkie+suszenie". Ktoś miał podobny problem?

0 Like
13 Odpowiedzi
Opcje

Cześć pbeku,

Rozumiem, że urządzenie wyłącza się w trakcie cyklu zupełnie? Jeśli tak to nie jest to normalna praca urządzenia. Sprawdź proszę czy pralka podłączona jest bezpośrednio do kontaktu z uziemieniem i czy instalacja elektryczna jest sprawna. Czy podczas pracy pralki nie jest podłączone do kontaktu jakieś inne urządzenie czerpiące dużą ilość prądu?

 

 

pbeku
Apprentice
Opcje

Witam, dzięki za szybką odpowiedź i zainteresowanie. Dla sprawdzenia wrzucułem po raz drugi pranie, tym razem na pewno lekkie :smiling-face: tzn trzy koszule i jedna para spodni. Program "płukanie+wirowanie", dodałem suszenie "do szafy". Po uruchomieniu program pokazał przy "wirowaniu+" 18 min po dodaniu suszenia ponad 1 godz. Licznik odliczał prawidłowo czas przy płukaniu i wirowaniu , gdy przeszedł do szuszenia licznik zatrzymał się na 35 min, suszenie cały czas trwało, przynajmniej na to wskazywał dzwięk. I w pewnym momencie pralka sie wyłączyła całkowice, tzn zgasł nawet licznik. Drzwi zamknięte, dopiero po włączeniu pralki (przycisk power) blokada odskoczyła. Przyznam że pranie było suche, ale czy w ten sposób wygląda suszenie? tzn licznik na początku wskazuje czas do końca suszenia a potem się zatrzymuje a suszenie dalej trwa? aż do wyłączenia? 

pbeku
Apprentice
Opcje

Aha, zapomniałem dodać, instalacja w 100% sprawna.

Rozwiązanie
Opcje

pbeku,

Sprawdziłam to u siebie i przy ustawieniu programu plus suszenia wszystko przebiega ciągle, bez wyłączania. Wydaje się zatem, że Twoje urządzenie nie pracuje właściwie.

Jeśli sprzęt jest na gwarancji skontaktuj się proszę z infolinią Samsung. Tam będziesz mógł zgłosić te nieprawidłowości i otrzymasz pomoc.

Przygotuj proszę model, numer seryjny i datę zakupu urządzenia.

 

pbeku
Apprentice
Opcje

Dziękuję za info, właśnie teraz też uruchomiłem ten program "pranie codzienne+suszenie" . Chcę sprawdzić wszystkie opcje, nim zadzwonię 😞 nie chcę wyjść na przysłowiowego durnia, który panikuje a pralko-suszarka tak ma pracować :winking-face:

0 Like
Łukasz12345
First Poster
Opcje
Witam! Od kilku dni mam problem z suszarką, która zatrzymuje proces suszenia. Używam programu Bawełna i następuje zatrzymanie cyklu na czasie 2:54. Po ponownym uruchomieniu albo dosuszy do końca albo za chwilę znowu się zatrzyma. Przed zatrzymaniem suszarka wydaje trochę dziwny odgłos. Nie pokazuje żadnych błędów. Gwarancja na urządzenie skończyła się kilka miesięcy temu. Co może być tego powodem?
0 Like
GrzegorzM
Pathfinder
Opcje

A czy jak zatrzymuje Ci na tym 2:54 to pranie jest już suche czy jeszcze nie dosuszone? Bo może zadziałały czujniki które stwierdziły, że jest już suche?

0 Like
Łukasz12345
First Poster
Opcje
Pranie jest wciąż mokre. Program startuje od 3:42 i suszenie trwa normalnie przez ponad 40 minut, następnie po prostu się zatrzymuje mimo że na wyświetlaczu jest napis suszenie i po kilku kolejnych minutach zmienia się na wstrzymano. Czy może to być jakiś czujnik temperatury? Dzisiaj spróbuję dostać się do środka i wyczyścić wnętrze.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Łukasz12345  Dzień dobry 

Jeżeli wymiennik ciepła oraz filtr przy drzwiach są czyste, a woda odprowadzana jest bez problemów, to warto skontaktować się z najbliższym serwisem.


0 Like