Podpora

Open search

Poslech internetových rádií

Superuser I
Superuser I

Ahoj, s hodinkami Gear S3 Frontier jsem neustále nadmíru spokojen, umí skoro všechno, co jsem kdy na hodinkách chtěl mít. Občas by nebylo špatné mít možnost pustit si na hodinkách třeba rádio. Ať už kvůli hudbě, když opomenu kvalitu reprodukce, nebo kvůli zprávám, či sportovním přenosům. Samozřejmě, že není nic snadnějšího, než spustit libovolnou stanici přímo v telefonu, ale jsou třeba situace, kdy telefon není možné použít. V mém případě mám třeba telefon položený na stole a pohybuji se různě po budově a použití sluchátek není možné. Napadají mě i jiné situace, ale je to individuální. Každopádně aplikace, která by uměla přehrávat CZ rádia asi neexistuje, nebo jsem ji nenašel. Takže zbývá použití internetového prohlížeče. Tam je ovšem problém v tom, že rádia se nespustí, nedojde k otevření vyskakovacího okna. Na adrese rádií play také bez úspěchu. Pokud si na PC otevřete vaše oblíbené rádio z play  v novém okně, zkopírujte jeho celou adresu. Adresa je poměrně dlouhá a přepisovat ji do hodinek, by nebylo zrovna příjemné. Takže řešením je, poslat si tuto adrersu do emailu. V hodinkách potom stačí kliknou na link v mailu, ten se otevře v prohlížeči a rádio opravdu hraje :-) Následně můžete stránku přidat do záložek a příště spustíte rádio raz dva. Ovládání hlasitosti swipnutím dolů, ikonka hlasitosti (musíte mít přidanou) a pohybem vpravo vyberete média a pohyb korunky nastavuje hlasitost přehrávání. Těch rádií si do záložek můžete tímto způsobem samozřejmě uložit víc. Třeba se to někomu bude hodit. Já jsem z toho nadšený, protože tohle opravdu využiju a už tak výborná použitelnost těchto hodinek se posunula zase o kus dál.

Tak menší změna, ze stránek play jdou ze získaných odkazů bezproblémově spouštět pouze stanice ČR, komerční rádia mají na začátku vložené reklamy a v prohlížeči v hodinkách to neprojde. Každopádně odkaz na preferovanou stanici získáte přímo na její stránce, pokud spustíte jejich online vysílání. Vyzkoušeno funguje. Asi to není 100% řešení pro všechny stanice, ale lepší než nic ne? :-)

3 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ
Apprentice

A aplikace CZ Radio na hodinky nejde?

Superuser I
Superuser I

Hodinky používají operační systém Tizen a pro ten nejsou dostupné stejné aplikace jako pro telefon s os android. V obchodě s aplikacemi pro hodinky Gear S3 jsem nenašel žádnou apku, která by právě přehrávala naše rádia. Jsem rád, že to vůbec funguje, sice krkolomně jak jsem popisoval. Používám každé ráno

Superuser I
Superuser I

Stejným způsobem lze spustit na hodinkách i živé TV vysílání ze služby sledování tv :-) 20181025_084555.jpg

Autoři s nejvíce přijatými like