Podpora

Open search

Po posledním update přestala fungovat bluetooth klávesnice

Highlighted
VYŘEŠENO
Apprentice

Po posledním update na S5 mini (SM-G800F) přestala fungovat externí bluetooth klávesnice.

Lze ji spárovat, po připojení se jeví normálně, ale stisky kláves se nepřenášejí, do žádné aplikace.

Na jiném počítači klávesnice funguje.

Máte nějaký návrh co s tím?

Díky.

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Apprentice

Pomohl návrat k předchozí verzi firmware.

Poslední verze firmware GALAXY S5 mini SM-G800F pro O2 Czech Republic z 2.9.2018 je chybná (PDA G800FXXU1CRG3, CSC G800FO2C1CRG3).

Verze předchozí je OK : (PDA G800FXXU1CQA1 and CSC G800FO2C1CQA1. The operating system of this firmware is Android 6.0.1 , with build date Wed, 04 Jan 2017 03:06:55 +0000. Security patch date is 2017-01-01, with changelist 10294723.).

7 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ
Apprentice

Pomohl návrat k předchozí verzi firmware.

Poslední verze firmware GALAXY S5 mini SM-G800F pro O2 Czech Republic z 2.9.2018 je chybná (PDA G800FXXU1CRG3, CSC G800FO2C1CRG3).

Verze předchozí je OK : (PDA G800FXXU1CQA1 and CSC G800FO2C1CQA1. The operating system of this firmware is Android 6.0.1 , with build date Wed, 04 Jan 2017 03:06:55 +0000. Security patch date is 2017-01-01, with changelist 10294723.).

Explorer

A jak jsi prosímtě udělal downgrade? Máš root?

Apprentice

Stáhl jsem firmware z sammobile.com (zip) a potom ještě Odin 3.13 (taky zip)

Potom jsem obojí rozbalil a v Odinu jsem načetl tlačítkem CSC rozbalený firmware (XXX.tar.md5),  vypnul mobil, zapnul v Download modu (Hlasitost dolů + Home + Tlačítko zapnutí), připojil přes kabel a dal Start.

Bez problémů a po asi 20 minutách nějakého čekání to bylo. A bez ztráty dat, aplikací apod.

Mám zato, že firmware je originání a roota nepotřebuješ. Dělal jsem to dvakrát po sobě, abych si ověřil, že chyba je v nové verzi firmware.

Explorer

Díky. Každopádně přes Odin při nahrání firmware se automaticky dělá továrko a reset celého telefonu, takže to s těmi aplikacemi a ztrátou dat je nesmyslné. Dělal jsem to víc než 1000x a takhle to funguje prostě.

Apprentice

Jak o myslíš "nesmyslné"?  Nepoznal jsem, že by něco chybělo. Je to podobné jako když se dělal poslední update firmware. OS je pořád stejný - 6.0.1, mám zato, že CSC dělá něco co nepotřebuje plný reset. Mám tam plno aplikací, už pár let ho mám. A nevidím rozdíl, až na to, že se mi teď vnucuje nějaká aplikace na zamčenou obrazovku, to jsem asi dříve měl vypnuté nebo tam ani nebyla (Tapito).

Explorer

No zřejmě si musel mít štěstí na nějakou zvláštní verzi firmware. Jelikož 99 procent z nich ti nedovolí odškrnout, že nechceš vymazat data. Už jenom proto, že pak to hází nesmyslně errory a všehno blbne a kvůli zakládaní x milion topiců kvůli tomu po internetu na všechn forech to tam zakázali už před x lety. Pokud ti vše funguje, tak jsi prakticky vyhrál sportku, protože to není jenom tak, kor při downgradu, který bývá nejhorší. Snad se nic neobjeví  

Apprentice

Nemyslím, že jde o štěstí. Ono to odpovídá i trochu tomu co je v postupu (viz podtržená část):

• Download Odin v3.13.1
  • Extract the firmware file you just downloaded. You should get 5 files:

AP (System &Recovery)

BL (Bootloader)

CP (Modem / Radio)

CSC_*** (Country / Region / Operator)

HOME_CSC_*** (Country / Region / Operator)

• Add each file to it's respective field in Odin v3.13.1. Use CSC_*** if you want to do a clean flash or HOME_CSC_*** if you want to keep your apps and data.

Autoři s nejvíce přijatými like