Podpora

Open search

Jak odstranit bloatware a otravné funkce ze Samsung telefonů

Highlighted
Superuser
Superuser

Na Světu Androida vyšel celkem zajímavý článek Jak odstranit bloatware a otravné funkce ze Samsung telefonů

Jen pozor, tyhle změny jsou hodně silné, ale také nebezpečné, takže doporučuju být opatrný a zálohovat. Pamatuju třeba jak jsem kdysi zakázal nějakou "zbytečnou věc" a pak přestala fungovat Galerie, protože to využívalo nějakou společnou funkcionalitu

8 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ
Superuser
Superuser

Tyhle návody by vůbec neměly vznikat. Co jde uživatelsky vypnout, odinstalovat, tak proč ne. Ale pomocí těchto sofistikovanějších metod se systém akorát rozhodí a ztrácí na stabilitě a pak vznikají pomluvy typu, že Samsung SW nestojí za nic atp. Vůbec nechápu tu potřebu lidí vrtat do něčeho, co funguje. Doba telefonů s malou pamětí je pryč, takže tohle "šetření" podle mě není na místě. Samozřejmě pokud někdo dobře ví co dělá a vyloženě se tím baví, tak proč ne.

Superuser
Superuser

Zmiňoval jsem to už pod tím článkem. Já třeba z nějakých důvodů používám hodiny od Google, ale ty vestavěné nejde vypnout. Takhle se jich dá zbavit, aby se nebily mezi sebou.

Jasně, hodně věcí není dobré vypínat, ale pokud např. někdo nemá a nechce hodinky od Samsungu, proč by měl živit v paměti celý Gear systém? Určitě je lepší aplikace jen zakázat, spíš se to pak dá spravit, ale proč by neměl nějaký článek vznikat? V něm je varování, já sem dal varování, kde je problém?

Superuser
Superuser

Představ si, že vyrábíš HW a pro něj vyvíjíš svůj SW a dá ti to dost práce vyladit. Následně svoje dílo pustíš mezi lidi, kteří na základě těchto návodů i přes veškerá varování a upozornění tvoji snahu zhatí a ještě na tebe budou pokřikovat, že vyrábíš zmetky. Mně by se to jako výrobci rozhodně nelíbilo a taková je bohužel realita. Android dovolí opravdu hodně možností úprav, ale měl byl je dělat opravdu jen ten, kdo se v telefonech "vrtá"  a opravdu se o ně zajímá. Nahradit hodiny, které nepoužíváš, to není problém, navíc ty víš moc dobře co děláš. Ale ten článek cílí na laickou veřejnost a to by podle mě fakt neměl. 

Superuser
Superuser

Já souhlasím s tím, že nemají vznikat články na téma "Jak otevřít zámek". Ale tady si člověk rozdrbe max. svoje zařízení.

A výrobce? Ten nemá hlavně co uživatele tlačit do toho, aby takové harakiri vůbec museli zvažovat a má udělat vypnutelné všechno, co jen trochu jde.

Explorer

Pokud se nepletu,tak samsung nekde zminoval nebo prezentoval....a dokonce barevne odlisene aplikace,ktere lze odinstalovat aniz by to nejak narusilo system potazmo chod ostatnich aplikaci.cervene byly oznacene apky,ktere se nedoporucuji odinstalovat,tusim ze modre nebo zlute byly apky,ktere lze odinstalovat ,,na vlastni nebezpeci,, a zelene apky OK.

Superuser
Superuser

Pokud by byl návod přímo od Samsungu a bylo to jak píšeš nějak názorně i barevně rozlišeno, tak by to byla užitečná  věc.  

Superuser
Superuser

Nemyslíš ten nástroj Package Disabler? Tam to odlišené bylo, ale ne vždy to sedělo. A nebyl od Samsungu :(

Explorer

Libb

ne nemyslim. bylo to na nejakych strankach. zkusim pohledat a postnout

Autoři s nejvíce přijatými like