Podpora

Open search

Galaxy s7 - Nefunkční mobilní data při zamknutí telefonu

New Member

Zdravím, na Galaxy s7 používám aplikaci na odesílání pozice GPS na web (www.locatoweb.com). Aplikace jede, data GPS sbírá a odesílá, ale jakmile se zamkne telefon (objeví se Always on Display), telefon přestane odesílat data na web. Všechno funguje dál, jenom se nic neodesílá, jako kdyby se vyply mobilní data.

Když telefon probudím, začne teprve pak data odesílat.

Neřešil někdo něco podobného, např. s aplikacemi typu Endomondo nebo Strava? Nemá někdo nápad, jaké nastavení vyzkoušet, aby se mobilní data neodpojovala?

Díky moc.

3 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 3
Highlighted
Superuser I
Superuser I

Ahoj,

nevím jak to je konkrétně s touto GPS aplikací, ale používám poměrně dost aplikaci Endomondo a tam mohu klidně vypnout display, dát telefon do kapsy a vše se normálně zaznamenává. To samé při sdílení polohy v Google mapách apod.

Zkus se tedy podívat do nastavení aplikací, dané aplikace, jak jsou povolená data na pozadí. Konkrétně třeba u toho Endomonodo to je pod: Nastavení - Aplikace - Endomondo - Mobilní data - zde zapneš Povolit využití dat na pozadí (připadně i druhou možnost - Povolit aplikaci při spořiči dat). 

New Member

Jo, k tomuto nastavení už jsem se dostal a obě volby jsem zapnul. Bohužel však žádná změna nenastala.

Dnes jsem se na to zase díval, aplikace jede, GPS jede, ale data nic, až když vezmu telefon do ruky, probudím ho, teprve potom začne data odesílat.

Zaznamenávání tedy jede. Tobě to Endomondo i odesílá data? Někam na web? Průběžně?

Superuser I
Superuser I

ještě bych dal apku do seznamu nemonitorovaných aplikaci v nastavení  baterie a dále bych v nastavení - aplikace - speciální přístup - optimalizace vyuziti baterie a tam vypnout u požadované aplikace optimalizaci a mělo by to fungovat.

Autoři s nejvíce přijatými like