Podpora

Open search

Galaxy Watch

VYŘEŠENO
Explorer

Zdravím, tak teď teda nevím :-D  Měl jsem vybrány hodinky Garmin ke své nové S9, ale s představením nových Galaxy Watch jsem nalomený a opět na začátku. Přece jenom spolupráce s mobilem v rámci jedné značky bude asi víc od laděnější, ale hlavně mě zaujala funkce uváděná u starší verze hodinek, která doufám bude taky přístupná, a to notifikace přes wifi?

Máte někdo zkušenosti s touto funkcí u samsung gear s3 a opravdu to chodí? Pobíhám v práci po budově, která je kompletně pokrytá wifi signálem a potěšilo by mě, kdybych nemusel kvůli krátkému odběhnutí pořád s sebou tahat mobil. (vím, že jenom notifikace, volání jen přes BT) Díky.

A ještě jedna myšlenka. Škoda že Samsung nevyrukoval i s nějakou ořezanou verzí, třeba bez GPS, měření kroků, tepu, … Něco společenského bez sportovních funkcí, co by bylo závislé na propojení s mobilem, ale menší, levnější a lehčí. Prostě opravdu hodinky na čas a notifikace, a případné rozšířené informace tahat pouze z mobilu pomocí BT.

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Superuser I
Superuser I

Asi na to udělám článek, ale stručně: Do telefonu nainstaluješ tohle: https://play.google.com/store/apps/details?id=slide.watchFrenzy

Spustíš, nastavíš typ hodinek, to ti nabídne instalaci doplňkové aplikace pro hodinky. To uděláš, na hodinkách pak vybereš ten ciferník, bude to jen červené kolečko. Pak v telefonu vpravo dole v té aplikaci klikneš na ikonu, to zobrazí tvé ciferníky, vpravo nahoře je import, otevřeš to co jsem poslal a pak velké zelené tlačítko to pošle do hodinek.

Pokud umíš aspoň základy angličtiny tak tě to celkem vede.

Screenshot_20181120-215931_WatchMaker.jpg   Screenshot_20181120-215942_WatchMaker.jpg   Screenshot_20181120-215951_WatchMaker.jpgScreen_20181120_220334.png

118 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 118
Apprentice
Ahoj,

tvoji situaci jsem teď zkusil nasimulovat na Samsung Gear Sport, tedy hodinky a mobil připojeny do stejné wifi sítě (bez BT). Notifikace mi během té chvilky chodily bez problémů a stejně rychle, jako by bylo spojení realizováno skrze BT.

Mě zajímá, zda se skrze Galaxy Watch dá volat stejně jako u S3. Tuhle funkci tak nějak beru jako samozřejmost, ale nikde jsem to nedočetl.
Highlighted
Explorer
Díky moc za info :-)
Superuser I
Superuser I

Prosím tě zkus upřesnit, jaká je tvá představa? GalaxyWatch funguje jako handsfree, normálně jsem přes ně přijal hovor, ale jelo to přes bluetooth z telefonu.

Je to to, co jsi chtěl?

Apprentice

Moje představa je taková, zda si můžu vyřidit na Galaxy Watch hovor, aniž bych musel vytahovat z kapsy mobil. Na Gear Sport je to řešené tak, že na hodinkách sice můžu hovor přijmout / odmítnout, ale musím mít u ucha mobil. Vzhledem k tomu, že před pár dny jsem narazil na video, kde hrála hudba z hodinek, předpokládám, že to tedy možné je.

Superuser I
Superuser I

Jo tak řesně tak to funguje, musíte jen mít povolený přenos zvuku pro hovor přes BT. Telefon třeba v kapse a voláte jen přes hodinky.

Explorer

Volání přes BT tedy u watch OK, super. A co ty notifikace z mobilu přes WIFI v rámci jedné sítě? A je už někde i praktická zkušenost s výdrží 42mm hodinek? Docela mě vyděsila výdrž max. dva dny u těch větších při intenzivním používání, ty menší by pak nemusely vydržet ani den :-(  A já bych chtěl celočerné, což jsou jen ty menší ...

Superuser I
Superuser I

Chlápek na IFA tvrdil, že vydrží dýl, a že ty dva dny jsou ze začátku, než si to sedne.

Síť nemusí být stejná. Já třeba v práci mám síť, kterou hodinky nepodporují (autentizace přes doménu), takže se připojují k jiné síti, než mobil.

Výdrž 42mm verze netuším.

Explorer

A je aktuálně možnost v Brně hodinky vidět naživo? Ideálně ve středu města? Nějaký obchod, stánek ... Ještě váhám zda nakonec ano a jakou velikost, a obrázky klamou ... 

Superuser I
Superuser I

Určitě jsou v Olympii v obchodě Samsungu a v centru na Orlí, kde pracuju, kdybys moc chtěl, ale já mám jen ty 46mm

Autoři s nejvíce přijatými like