Podpora

Open search

Galaxy Watch Active - Krevní tlak

Apprentice

Dobrý den. Zaujalo mě, že v recenzích (třeba tu) budou umět nové chytré hodinky Galaxy Watch Active měřit krevní tlak. Docela by mě zajímalo, jak to bude technicky možné. Už je k tomu nějaké info? Jestli k tomu budou využívat jen senzor, nebo například pásek? A tudíž jestli tato funkce bude do budoucna dostupná i pro jiné modely  (zejména Galaxy Watch), pokud by to technicky zvládly. Otázka teda je, jak moc přesné to bude, ale zní to docela zajímavě. :-) 

7 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 7
Superuser I
Superuser I

To by mě také zajímalo. Neumím si to představit, ostatně podobné spekulace byly i o Galaxy Watch. Tak uvidíme.

Superuser I
Superuser I

@Petufo Môžem sa spýtať kde ste prišli k tejto informácií? Bohužiaľ nemám predplatné na tej stránke, ale ani vo videu nebola spomenutá informácia o krvnom tlaku.

Hodinky dokážu merať tepovú frekvenciu srdca. Meranie krvného tlaku nie je podporované.

01.PNG

Apprentice

"Hodinky mají i stejnou funkční výbavu – jsou vodotěsné do tlaku pěti atmosfér, umí měřit tepovou frekvenci a ve vybraných zemích zvládnou senzory v hodinkách vyhodnotit i krevní tlak."

A nasel jsem, že senzory americké verze S8 to umí taky.

Superuser I
Superuser I

Měření tlaku byla přece nová funkce u S9 a následně Note 9, ale je to omezeno dostupností SW, takže u hodinek to bude určitě obdobně.

Superuser I
Superuser I

https://www.youtube.com/watch?v=p5bOqKUD8Ts

Podle tohoto videa je to omezené na několik málo zemí. Takže jedině jim nějak vsugerovat, že jsi třeba v Kanadě :\ 

Apprentice
Otázka - proč to tak je? Chápal bych to tak, že třeba to nemají technicky vymakané a ukazuje to hausnumera. Takže jakoby to v těch zemích testovali. Anebo za to může legislativa a výrobce se bojí, že by si lidé na základě měření dělali diagnózy (třeba moc pozitivní) a mohlo by to mít třeba u někoho fatální následky? Tahle omezení fíčur, které jdou jen "někde", nemám rád.
Superuser I
Superuser I

U měření stresu to bylo proto, že se využívalo měření odchylek tepu a porovnávalo a nějakými daty, která měli jen pro některé země. U tlaku nevím, spíš ta legislativa.

Autoři s nejvíce přijatými like