Wsparcie

Open search

SmartThings - komunikaty podczas parowania urządzeń

Highlighted
Apprentice

Cześć Wam,

Patrząc na prężny rozwój aplikacji SmartThings, która umożliwia nam sterowanie oraz nadzór nad sprzętami wszelakiej maści – od AGD po TV – postanowiłem opisać jeden z ważniejszych aspektów tego procesu – parowanie. W związku z tym, iż dość często pojawiają się aktualizacje SmartThings’a, mogą – ale nie muszą - pojawić się drobne problemy z parowaniem Waszych urządzeń. Poniżej opiszę 3 etapy parowania, które informują, że może być potrzebna dodatkowa interwencja – niekoniecznie związana z aplikacją czy parowanym urządzeniem. Nie ma się czego bać, na każdy problem jest rozwiązanie

Błąd 23% - produkt już zarejestrowany

Komunikat może wskazywać, iż zarejestrowaliśmy urządzenie już na innym koncie Samsung Account. W przypadku, gdy ekran pokaże Wam błąd związany z już zarejestrowanym urządzeniem będziecie mieć do wyboru dwie opcje – przy wyborze drugiej opcji nastąpi rozłączenie urządzenia z aktualnego konta Samsung Account, po czym będzie można dalej parować urządzenie do docelowego konta.

Błąd 39% - problem z autoryzacją

Błąd ten pojawia się zazwyczaj w 2 przypadkach:

- podczas parowania urządzenie przełączyło się korzystanie z transferu danych sieci komórkowej – wtedy wystarczy upewnić się, że możemy z powrotem przełączyć telefon na właściwą sieć WIFI i ponowić próbę parowania,

- sieć WIFI, której używamy jest zabezpieczona zbyt skomplikowanym hasłem – najlepszym rozwiązaniem jest zdjęcie hasła z sieci na czas parowania urządzeń, a po pomyślnym sparowaniu ponowne przwrócenie hasła.

WAŻNE: w momencie, w którym na ekranie telefonu „osiągniemy” próg 39% trzeba ponownie wcisnąć na sekundkę przycisk Smart Control na urządzeniu (w tym przypadku np. Na pralce). Po sygnale dźwiękowym telefon przejdzie do dalszego parowania.

Błąd 98/99% - błąd serwera

Błąd ten informuje o jednym z dwóch możliwych scenariuszy:

- problem z zasięgiem sieci WIFI – jeżeli jesteśmy zbyt daleko od routera, możemy mieć problem z finalizowaniem parowania – przydałoby się podejść bliżej naszego routera – po prostu potrzebujemy mocniejszego sygnału sieci WIFI <- na ten scenariusz mamy wpływ,

- problem z serwerem Samsung Account – tutaj pojawiają się schody – ze względu na stały rozwój aplikacji, a co za tym idzie aktualizacje, raz na jakiś czas możemy spodziewać się błędu, który informuje nas właśnie o pracach dotyczących samych serwerów <- na ten scenariusz nie mamy wpływu. Trzeba się po prostu uzbroić w (dłuższą) chwilę cierpliwości i próbować ponownie parować urządzenie w najbliższym czasie.

Mam nadzieję, że wspomnianych ekranów w ogóle nie zobaczycie na swoich telefonach podczas parowania

W razie jakichś niestandardowych problemów pytajcie w komentarzach – postaram się pomóc

Jeśli się podobało, zostawcie lajka pod postem.

Miłego!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
7 ODPOW. 7
Superuser II
Superuser II

@MarcinL przeszedłem wszystkie powyższe 3 "stopnie wtajemniczenia". 

Co ciekawe, osiągnąłem również czwarty. 

Moja pralka zaktualizowała sobie oprogramowanie.

Kwaterze Głównej w Korei aż miesiąc zajęło zweryfikowanie i potwierdzenie informacji, że komunikat, który pojawił się na wyświetlaczu pralki, to informacja o update softu. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.

@MarcinL ,

Super post! Dziękujemy za szeroki opis tematu łączenia aplikacji z naszymi sprzętami.

Na pewno się przyda!

@Szewcu72 na szczęście udało się ustalić co oznacza 4 stopień wtajemniczenia

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, a pamiętasz jaki to był komunikat? Taka informacja może być przydatna dla osób, które również otrzymają aktualizację i nie będą w stanie rozszyfrować tego komunikatu.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice
@nismo, o ile dobrze pamiętam, komunikat pobierania softu to "dn".

Cześć @nismo ,

Zerknij tutaj i wszystko się wyjaśni

Superuser I
Superuser I

@PrzemysławK@Aleksandra_S_W, dziękuję Wam pięknie za informację.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

@MarcinL @nismo @PrzemysławK przepraszam bardzo za brak odpowiedzi, ale małe problemy z kompem miałem.

Za to @Aleksandra_S_W dziękuję bardzo, za odesłanie do tematu. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like