Wsparcie

Open search

Powerbot rozłączony

First Poster

Witam,

Mam bardzo nieprzyjemne początki korzystania z powerbota VR20J250UK (albo VR20K9350WK), nie jestem pewien która to wersja ponieważ zakupiłem go bez naklejki pod spodem. Na procesorze jest inna naklejka z napisem DRT_VR9200J_EXP_MAIN_V26, a silnik w środku ma 150W, może to pomoże w określeniu modelu.

Problem objawia się w następujący sposób: w aplikacji smarthome odkurzacz jest wykrywany, rejestruje się na serwerach, a po przejściu na ekran główny jest napisane "rozłączono" i nie można zrobić kompletnie nic z odkurzaczem. przez telefon, ale przychodzą powiadomienia że np. powerbot skończył sprzątanie, albo że go podniosłem.

 

W aplikacji smartthings jest bardziej ciekawie. Aplikacja sama z siebie nie wykrywa wcale odkurzacza, ale jeśli wcześniej podłączyłem do go routera przez smarthome, to wyświetla powiadomienie że znaleziono, pobiera sterowniki, próbuje rejestrować i.. Na tym się kończy. Pojawia się błąd SME28 przy 99% rejestracji urządzenia, a następnie każe sprawdzić połączenia i spróbować ponownie.

 

Obie aplikacje były sprawdzane z kilkoma urządzeniami (android, jeszcze sprawdzę ios za jakiś czas) i trzema routerami, z hasłem i bez hasła. Bardzo mi się nie podoba ten stan rzeczy ponieważ mam powerbota 9050, a kupiłem wersję z WiFi po to żeby mógł posprzątać jedno pomieszczenie które wskażę w aplikacji.

 

Czy jest jakaś szansa na poprawne działanie wyżej wymienionych funkcji?

 

Pozdrawiam, 

Wiktor

5 ODPOW. 5
Voyager

Życzę Ci powodzenia we wskazywaniu pomieszczeń

Jeśli chodzi o rejestrację powerbota to może zechcesz przeczytać tu na forum jak sobie z tym radziłem kilka miesięcy temu.

First Poster

Tak jak pisałem, bez szyfrowania były próby łączenia (post znalazłem przy temacie pralki) i niestety nie pomogło. Włączyłem też w routerze UPnP i wyłączyłem firewall, ale to nie spowodowało żadnych zmian, dalej przychodzą tyko powiadomienia od odkurzacza, a w smart home rozłączono :(

Cześć gwwiktor,

Podane przez Ciebie dane nie są niestety wystarczające dla ustalenia dokładnego numeru urządzenia.

Jeśli chodzi o działanie aplikacji to oficjalne stanowisko producenta jest takie:

"Aplikacja jest cały czas rozwijana, przez co mogą wystąpić okresowe problemy z połączeniem."

 

Ze swojej strony mogę dodać, że mocniej rozwijaną aplikacją w tej chwili jest Smart Things, gdyż docelowo ma obsługiwać wszystkie urządzenia w gospodarstwie domowym. Zatem w tym kierunku polecam próbować.

 

 

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
New Member

Witam,

 

Dorzucę swoje trzy grosze. Zakupiłem dziś Lorda Vadera z nadzieją na kilka funkcji (smycz w pilocie, mapowanie pomieszczeń z wybieraniem z telefonu) ale okazało się że to bajery z YT a nie realne funkcje (których opis i tak ciężko znaleźć na stronie Samsunga).

 

Niemniej, również natrafiłem na problemy z łącznością i przegrzebałem się przez kilka wpisów na forach dyskusyjnych. A udało się w ten sposób (aplikacja Smart Things).

 

1. Czysta instalacja aplikacji (podobno może być problem, gdy wcześniej już były próby rejestrowania) więc polecam zabrać telefon żonie.

2. Wybrać tryb samolotowy.

3. Włączyć wifi i BT.

4. Ustawić hotspot wifi bez hasła, widoczny i DHCP.

5. Łączenie wg instrukcji (wybór urządzenia, nacisnąć "zegar" dla tryby AP, nacisnąć "ładowanie" aby zresetować konto, itd.)

 

W międzyczasie przyplątała się aktualizacja firmware, więc wszystko od początku (pkt. 5).

 

Pozdrawiam

Marcin

Cześć @_mars_,

Dzięki wielkie za poradę! Napewno przyda się innym użytkownikom.

Wielki like dla Ciebie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like