Wsparcie

Open search

Aplikacja Smart Things dla urządzeń AGD

Highlighted

Cześć Userzy,
Dzisiejszy temat dotyczy aplikacji Smart Things. Przedstawię dzisiaj krótki opis aplikacji, urządzenia AGD, które można obsługiwać za jej pomocą oraz krótki opis instalacji i funkcji aplikacji.

Zaczynamy!

W dzisiejszych czasach producenci starają się ułatwić obsługę urządzeń i maksymalnie ją zautomatyzować. Również w segmencie sprzętów gospodarstwa domowego coraz więcej dostępnych jest produktów, którymi możemy zarządzać przez telefon.

Jakie to produkty?

Wymienię tutaj jedynie grupy produktów, gdyż jest ich już dość sporo.

1. Pierwsza grupa to odkurzacze automatyczne. Tutaj większość modeli ma możliwość zdalnej obsługi, ale dla pewności przed zakupem możecie sprawdzić tutaj (https://www.samsung.com/pl/vacuum-cleaners/all-vacuum-cleaners/?robot) lub łatwiej-zapytać mnie-szybko podpowiem :)

2. Drugą grupą produktów są pralki. Nie jest to jeszcze powszechne rozwiązanie, ale stosowane jest w coraz większym segmencie pralek, jak również suszarek.


3. Trzecia grupa produktów to urządzenia do zabudowy. W tej kategorii znajdują się piekarniki, płyty grzewcze i okapy. Zaskoczeni? Tak, możemy już zarządzać działaniem okapu!


4. Ostatnią grupą wprawdzie małą, ale cały czas rozwijaną są lodówki. Aktualnie w ofercie dostępne są tylko modele Family Hub, które posiadają wyświetlacz. Myślę, że ta grupa produktów będzie się nadal rozwijać w kwestii obsługi zdalnej.

Przyznacie, że jest tego sporo. Jest to temat cały czas rozwijany i rozszerzany na coraz większą ilość urządzeń.

Mamy już urządzenia, którymi można zarządzać z aplikacji Smart Things. Teraz kilka słów o aplikacji.

Aplikacja jest dość nowa i zastąpiła do niedawna używany Smart Control, Smart Home czy też Samsung Smart Washer. Dlaczego? Samsung stara się rozszerzać możliwości obsługi coraz większej ilości urządzeń za pomocą jednej aplikacji. Dlatego wprowadzono aplikację zastępującą wszystkie dotychczasowe i systematycznie zwiększa jej możliwości.

Teraz krótki poradnik instalacji aplikacji.

Na każdym urządzeniu wygląda to podobnie, pozwólcie więc, że instruktaż przeprowadzę na pralce.

Pierwszy krok może oczywisty, ale niezmiernie istotny to włączenie połączenia bezprzewodowego w smartfonie. Dla prawidłowego i stabilnego działania aplikacji mamy w instrukcji obsługi urządzenia kilka zastrzeżeń dotyczących połączenia. Szczegóły znajdziecie w instrukcji konkretnego modelu.

Po połączeniu z siecią pobieramy aplikację Smart Things i instalujemy na smartfonie.

Zastrzeżenia co do wymagań systemowych i rodzaju sprzętu również znajdziemy w instrukcji konkretnego urządzenia.

Następnie uruchamiamy aplikację. Poprosi ona o zalogowanie się do konta Samsung Account.

Po zalogowaniu mamy już pulpit główny gdzie możemy kolejno dodawać urządzenia.

Klikamy opcję "Dodaj urządzenie". Aplikacja wyszuka dostępne urządzenia. Jeśli dane urządzenie nie zostanie wyszukane, dodajemy je ręcznie.

Następnie w przypadku pralki urządzenie poprosi o uruchomienie funkcji Smart Control na pralce i tak też robimy. W tym czasie na wyświetlaczu pralki pojawi się komunikat AP.

Urządzenia się połączą- e voilà J

Gotowe!

Możemy zarządzać urządzeniem zdalnie.

Jakie funkcje dostępne są w aplikacji?

Będą się one nieznacznie różniły w zależności od sprzętu, podam więc funkcje obsługi pralki.

Możemy urządzenie monitorować co do stanu prania, stanu funkcji Smart Control, autodiagnostyki i zużycia energii.

Sterować pralką możemy uruchamiając, pauzując bądź anulując dany cykl prania. Możemy również ustawiać pranie cykl i opcje prania oraz dodać do ulubionych najczęściej wybierane cykle prania.

Ostatnią funkcją aplikacji jest funkcja powiadomień. Aplikacja poinformuje o zakończeniu cyklu, alarmie AddWash (powiadomienie o dodaniu nowego prania), oraz o pozostałym praniu.

Aplikacja jest dość nowa i cały czas jest rozwijana. Pozwalajcie jej zatem pobierać aktualizacje, bo usprawniają one działanie aplikacji, jak również dodawane są nowe funkcjonalności.

W przypadku wątpliwości czy problemów z działaniem aplikacji mamy stronę wsparcia i częstych pytań. Zachęcam do zajrzenia:

https://help.content.samsung.com/csweb/faq/searchFaq.do

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like