Wsparcie

Open search

Samsung jako firma dbająca o środowisko

DamianK Moderator
Moderator

Hej ! 

 

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Wydarzenie to co roku przypomina nam, jak istotne jest dbanie o nasze własne środowisko, w którym żyjemy. Ekosystem naszej planety nie jest niezniszczalny, a to właśnie my mamy największy wpływ na otaczającą nas faunę i florę. Jest to ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których technologia prężnie się rozwija, co tak naprawdę wpływa również na ilość odpadów oraz szkodliwych substancji, jakie mogą zaszkodzić naszej planecie. 

 

Wiele firm podejmuje działania, które mają na celu ochronę naszego naturalnego środowiska. Samsung również nie pozostaje w tyle, działając od wielu lat na tym polu oraz mając coraz to ambitniejsze cele związane z ekologią. 

 

Już w 2003 roku Samsung przeprowadza rygorystyczne kontrole dotyczące substancji szkodliwych w swoich produktach. Od tamtego czasu zostało podjętych wiele decyzji korzystnych dla środowiska, jak na przykład te wymienione poniżej:

 

2018 · Plany ograniczenia użycia 4 typów ftalanów (DEHP, BBP, DBP, DIBP) we wszystkich komponentach
2016 · Ograniczone wykorzystanie 4 typów ftalanów (DEHP, BBP, DBP, DIBP) w nowych komponentach
2015 · Zakaz użycia heksabromocyklodekanu (HBCD) i nonylofenolu
2013 · Wprowadzenie na rynek produktów pozbawionych ftalanów i antymonu (niektóre komponenty laptopów, telewizorów, monitorów i produktów wchodzących w skład kina domowego)
2012         ·Wprowadzenie na rynek produktów pozbawionych PVC (niektóre komponenty laptopów, telewizorów, monitorów i produktów wchodzących w skład kina domowego)
· Zakaz wykorzystania chlorowanych środków zmniejszających palność w telefonach komórkowych i odtwarzaczach MP3
2011 · Wprowadzenie na rynek telefonów komórkowych całkowicie pozbawionych związków berylu
2010 · Zakaz użycia chlorku kobaltowego
·Wprowadzenie na rynek nowo opracowanych telefonów komórkowych, aparatów i odtwarzaczy MP3 całkowicie pozbawionych BFR i PVC
2008  · Zakaz wykorzystania kwasu perfluorooktanowego (PFOS) i związków antymonu
· Wprowadzenie na rynek telefonów komórkowych całkowicie pozbawionych BFR i PVC (niektóre modele)
2006 · Ustalenie planu ograniczenia użycia BFR i PVC
2005 · Zakaz wykorzystania PBB i PBDE w produktach oraz BFR w opakowaniach
2004 · Całkowita eliminacja kadmu (Cd), ołowiu (Pb), rtęci (Hg) oraz chromu sześciowartościowego (Cr6+)
2003  · Wprowadzenie Standardów kontroli substancji używanych w produktach

 

 

Zgodnie z ideą 'Planet First', Samsung proaktywnie stosuje zasady eko-zarządzania, oferując ekologiczne rozwiązania. Co więcej, do roku 2020 celem firmy Samsung jest budować ekonomię opartą na recyklingu. Co za tym idzie, chce zrealizować konkretne działania, o których mowa poniżej:

 

kpi.png

 

Dodatkowo, Samsung zwraca uwagę na inne aspekty ochrony środowiska. Ważne jest tu również efektywne wykorzystanie zasobów, które poddawane są recyklingowi jak najdłużej. Nad tym aspektem Samsung wciąż prowadzi badania, mające na celu zmaksymalizowanie efektywności wykorzystania ograniczonych zasobów Ziemi. 

 

Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do środowiska to w przypadku Samsung nie tylko wymóg do spełnienia, ale także swego rodzaju misja. Tak kształtowała się redukcja emisji na przestrzeni lat 2015-2017:

 

Capture1.JPG

 

 

Firma Samsung prowadzi również wiele innych aktywności związanych z ekologią. Jest ich na tyle dużo, że ich wymienienie zajęłoby trochę czasu. Od dbałości o energooszczędność swoich produktów, certyfikację własnych obiektów pod kątem norm  ISO 14001 oraz ISO 50001, czy uczestniczenie w globalnych inicjatywach, takich jak Carbon Disclosure Project (CDP), Responsible Business Alliance (RBA), czy też Clean Energy Ministerial (CEM). Wielka firma - wielkie zaangażowanie.

 

Pamiętajcie również, że nasza planeta jest naszym domem i tak naprawdę każdy z nas może przyczynić się w znaczący sposób do tego, jak się nam tu żyje. Dlatego też warto zwracać uwagę na wszelkie aspekty, które mogą mieć znaczenie w kontekście ochrony środowiska.

 

A jak Ty dbasz o środowisko? Pokaż nam to za pomocą zdjęć


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like