Wsparcie

Open search

Samsung IFA 2019 - relacja z targów

Superuser I
Superuser I

Wraz z użytkownikami @MonikaK@kamil40013 oraz @Szewcu72 odwiedziliśmy jedne z największych targów elektronicznych pod nazwą IFA. Samsung przygotował dla odwiedzających mnóstwo atrakcji, nowych produktów oraz usług. Targi odbyły się na terenie Messe Berlin, gdzie wystawcy z całego świata prezentują swoje nowości. My skupiliśmy się wyłącznie na pawilonie Samsunga (CityCube Berlin), gdzie spędziliśmy całą naszą kilkugodzinną wizytę. Budynek zaznaczyłem w czarnym kółku na poniższej mapie.

IFA-mapa.jpgMapa IFA 2019

W piątek z samego rana stawiliśmy się pod głównym wejściem do budynku CityCube, gdzie pojawili się wszyscy zaproszeni użytkownicy Społeczności Samsung, Moderatorzy oraz Community Managers z różnych części Europy. Wspónie weszliśmy do budynku, gdzie zaczęła się nasza przygoda z technologiami firmy Samsung.

20190906_092545.jpgSpołeczność Samsung20190906_093015.jpgBudynek CityCube Berlin

Wnętrze pawilonu zrobiło na nas ogromne wrażenie. W środku czekało na nas mnóstwo informacji i tak na prawdę nie wiedzieliśmy od czego zacząć. Pomimo tego, że mieliśmy aż 4 godziny na zwiedzanie to ledwo zdążyliśmy obejrzeć wszystkie atrakcje.

20190906_103416.jpgSamsung IFA 201920190906_110827.jpgSamsung IFA 2019

Największą uwagę skupiliśmy na telefonach, tabletach, zegarkach oraz laptopach. Sprawdziliśmy również co się dzieje w sprzęcie AGD oraz Smart Home. Podejrzeliśmy co Samsung przygotował dla naszych domów. Mieliśmy okazję zobaczyć lodówki, odświeżacza powietrza, urządzania Smart Home, telewizory 8K, telewizory dekoracyjne z serii The Frame oraz odkurzacze.

20190906_103815.jpgOdświeżacz powietrza Air Purifier20190906_104116.jpgLodówka BeSpoke

Najwięcej czasu spędziliśmy na stanowiskach z urządzeniami mobilnymi. Mieliśmy okazję ponownie pobawić się telefonami z serii Galaxy Note10. Przyjrzeliśmy się również dokładnie zegarkom Galaxy Watch Active2. Naszej uwadze nie umknął również rewelacyjny, lekki i designerski laptop Galaxy Book S z procesorem Snapdragon 8cx.

20190906_111937.jpgZegarki Galaxy Watch Active220190906_162825.jpgLaptop Galaxy Book S

Najdłuższa kolejna znajdowała się przy stoisko z telefonem Galaxy Fold. Samsung zaprezentował urządzenie dla odwiedzających. Każdy mógł nie tylko obejrzeć, ale również sprawdzić jak wygląda oraz jak działa pierwszy smartfon firmy Samsung ze składanym ekranem. Urządzenie wygląda rewelacyjnie! Jego obsługa jest płynna i bezproblemowa. Mechanizm otwierania działa znakomicie.

20190906_114858.jpgSamsung Galaxy Fold 5G20190906_115157.jpgSamsung Galaxy Fold 5G

Po kilku godzinach zwiedzania czekała na nas niespodzianka przygotowana przez głównych Community Managers. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali prezenty w postaci torby, opaski Galaxy Fit e oraz innych drobnych akcesoriów. 

20190908_204059.jpgPrezenty dla uczestników spotkania Samsung Community

Czekamy również na wrażenia z targów IFA oczami @Szewcu72 oraz @kamil40013 

@MonikaK, dla Ciebie należą się ogromne podziękowania za zorganizowanie całego wyjazdu i opiekę nad nami. Chciałbym również podziękować Community Managers za zorganizowanie całego wydarzenia i przygotowanie atrakcji dla nas. I would like to thank @ShaneB and @YulianK for hospitality and preparing wonderful time with Samsung Community members! I hope to see you again on the next Samsung event!

20190906_143217.jpgOd lewej: kamil40013, Szewcu72, nismo, YulianK oraz MonikaK

Poniżej wątki z całego wydarzenia Samsung Community IFA 2019 Berlin:

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
5 ODPOW. 5
Superuser II
Superuser II

Tak jak wspomniał kolega @nismo, Samsung na IFA przedstawił różnorodną gamę produktów. Telefony, laptopy, telewizory oraz sprzęt AGD. 

Część z nich, jako użytkownicy, już widzieliśmy i znamy. Ale niektóre mogłem zobaczyć po raz pierwszy.

Najbardziej zaciekawiła mnie nowa seria sprzętów AGD - Bespoke.

Co je wyróżnia? Nowa, ciekawa kolorystyka, pozwalająca na nowo zaprojektować kuchnię. Od teraz może być kolorowa.

1.jpgLodówka z serii Bespoke 

Do nowych sprzętów AGD warto dodać odświeżacz powietrza. Te nowe nie rzucają się w oczy, wyglądają jak głośniki. Mnie się podobają, a Wam?

3.jpgodświeżacze powietrza

To co mnie zaskoczyło to dodatek do pralek i suszarek, z których wszyscy korzystają. Samsung dołożył coś nowego. AirDresser - urządzenie mające służyć do odświeżania odzieży i ubrań.

6.jpgAirDresser w towarzystwie pralki i suszarki

Jednym ze stoisk, które mnie interesowało, to to ze sprzętami do inteligentnego domu - Smart Home - obsługiwanego przez platformę Smart Things.  Osobiście już kilku używam, wiem również jak idealnie komunikują się między sobą oraz jak łatwo można nimi zarządzać z poziomu smartfona . Oto kilka urządzeń pozwalających zorganizować taki inteligentny dom.

5.jpgżarówka

8.jpgkamera

9.jpgczujnik powietrza

Ten ostatni, w połączeniu z nowymi odświeżaczami powietrza zadba o nasz komfort i zdrowie.

Na sam koniec wspomnę oczywiście o telefonie, o którym mówią i piszą wszyscy, czyli Galaxy Fold. Na IFA zaprezentowany w wersji 5G.

Tak jak wszyscy musiałem odstać swoje w kolejce  aby móc się z nim zapoznać. Poniżej zdjęcie, które przeszło do historii...

7.jpgDziadziuś z motylkiem

To moje wrażenia, oczywiście w dużym skrócie, z wydarzenia jakim było Samsung IFA 2019.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

Ogromne wrażenie zrobił na mnie już sam budynek CityCube w którym swoje produkty prezentował Samsung. Muszę przyznać, że budnek jest wielki i uchwycenie go na zdjęciu bez obiektywu szerokokątnego wymagało sporego oddalenia się. Dla porównania zaznaczyłem strzałką @nismo, który bez problemu sfotografował cały budynek bez większego oddalania się.

cube.jpgCityCube Berlin

Po niedługim oczekiwaniu przed budynkiem i wstępnej rejestracji weszliśmy do środka na główną salę:

sala2.jpgsala.jpg

Mieliśmy okazję zobaczyć praktycznie wszystko, co Samsung ma do zaoferowania. Ja postarałem się też skupić na tych mniej spotykanych urządzeniach i akcesoriach.

Bardzo ciekawym akcesorium jakie rzuciło mi się w oczy była stacja dokująca typu USB-C z linii Galaxy Friends. Jest, to alternatywa dla bezprzewodowej ładowarki. Przedewszystkim wyróżnią ją nietypowy wygląd. Przyznajcie sami.

ryan.jpgStacja dokująca z serii Galaxy Friends

Nie mogło też zabraknąć stoiska z dyskami SSD, tymi zwykłymi oraz przenośnymi. Na miejscu można samemu przekonać się jakie prędkości osiągają nowe dyski.

20190906_111238.jpgDyski SSD z serii 86020190906_111247.jpgPrzenośne dyski SSD z serii T5 i X5

Najbardziej obleganym stoiskiem było, to z Galaxy Fold. Po oczekiwaniu w kolejce, każdy miał szansę zobaczyć urządzenie w całej okazałości. Muszę powiedzieć, że warto było czekać. Urządzenie jest solidnie zbudowane, a korzystanie z niego, to zupełnie nowe doświadczenie wcześniej niespotykane.

fold 1.jpgZłożony Galaxy Foldfold 2.jpgRozłożony Galaxy Fold

Na miejscu mieliśmy także okazję zobaczyć rozwiązania, dla graczy oferowane przez Samsunga. Zarówno te sprzętowe jak i programowe.

gaming2.jpggaming1.jpg

Dodatkowo na każdym stoisku z danym produktem lub produktami czekali na nas eksperci i promotorzy firmy Samsung, którzy dokładnie prezentowali i omawiali dla nas dany sprzęt. Odpowiadali oni także na każde zapytanie dotyczące produktu. Dzięki temu nie mieliśmy żadnych wątpliwości dotyczących przedstawianych urządzeń.

Oprócz tego Samsung przygotował, dla odwiedzająych mini zadania za wykonanie, których można było otrzymać przeróżne gadżety. Jedno z nich polegało na zebraniu specjalnych ticketów, które otrzymywaliśmy za odwiedzanie stoisk i zapoznawanie się z produktami. Żeby nie było łatwo, nie na każdej strefie mogliśmy znaleźć wymagane tickety, a więc zachęcało, to do dalszego poszukiwania i eksplorowania.

Przygotowano też dużo atrakcji związanych z Instagramem. Zdecydowanie najciekawszym z nich było opubliokowanie zdjęcia z wydarzenia z odpowiednimi hashtagami.

tagi.jpg

Po opublikowaniu zdjęcia było widoczne one na wielkim wyświetlaczu skąd każdy mógł je zobaczyć. Można też było wydrukować zdjęcie zamieszczone na Instagamie w specjalnie przygotowanej strefie.

insta2.jpginstazdjecie.jpg

fotkainsta.jpg

Oto wszystkie gadżety jakie udało nam się zdobyć w trakcie tego dnia.

gadzety.jpg

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej urządzeń, które były prezentowane w trakcie wydarzenia, to odsyłam was do tego wątku:

To już 50 lat odkąd Samsung projektuje nasze jutro - Samsung IFA 2019

European Community Manager
European Community Manager

@nismo @Szewcu72 @kamil40013 @MonikaK Glad you had a good time at the event. 

Do zobaczenia 

Superuser II
Superuser II

@YulianK  we are also happy that we could have such a great time. High level organization.

Let your son grow up healthy. 

Dużo zdrowia dla małego. 

Superuser I
Superuser I

@YulianK, thank you one more time! It was a great Samsung Experience days in Berlin. I hope that we will see each other on the next event.

Do zobaczenia! 

Autorzy z największą liczbą like