Wsparcie

Open search

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!

Highlighted
Hotshot

Cześć!

W tym krótkim poradniku przedstawię kilka dobrych praktyk, które pozwolą sprawnie i wygodnie korzystać z forum.

Użyj wyszukiwarki:
Ogromna ilość różnego rodzaju komplikacji i usterek znalazła już rozwiązanie. Również w momencie, kiedy to czytasz na Samsung Community pojawiają się nowe odpowiedzi. Jest ogromne prawdopodobieństwo, że kwestia, która zachęciła Cię do wizyty na forum została wcześnej poruszona. Przed założeniem nowego tematu koniecznie wyszukaj słowa kluczowe w odpowiedniej kolumnie na głównej stronie. 

 

1234.jpg

 

Wybierz odpowiedni dział:

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Pora na założenie osobnego wątku. W pierwszej kolejności wybierz odpowiednią tablicę, która będzie dotyczyła produktu, którym jesteś zainteresowany. Miej na uwadze, że dział "Dyskusje ogólne" służy do luźnych rozmów na tematy niezwiązane z usterkami sprzętu. Kwestie aplikacji wbudowanych, jak i tych od producentów zewnętrznych umieszczaj w dziale "Aplikacje mobilne i usługi".

 

Nazwij temat tak, aby był zrozumiały dla innych użytkowników:

Nazwa nowo założonego wątku powinna być streszczeniem treści pierwszego postu. Załóżmy, że mimo otrzymanego SMS, nie otrzymujesz powiadomienia dźwiękowego. W pozycji "Temat" zamiast „powiadomienia” użyj formy „Galaxy S8 brak dźwięków powiadomień połączeń przychodzących i SMS ”.

Rozbudowany tytuł zachęci innych użytkowników do udzielenia odpowiedzi oraz pomoże w przyszłości łatwiej wyszukać wątek.

 

Wpisz etykiety i tagi:

Te parametry są bardzo ważne. Pomagają segregować wątki i łatwiej wyszukiwać tematy w przyszłości. Wybierz etykietę związaną z treścią wątku. Możesz dodać tagi, które będą słowami kluczowymi.

 

12345.jpg

 

Doceniaj innych użytkowników:

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie są pomocne daj "lajka" i kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie" pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy w kolejnych postach.

123.jpg

 

Zachowaj kulturę języka:

Na forum zdarzają się tematy wrażliwe i sporne. Bądź świadom, że w dyskusjach biorą udział inni użytkownicy, a łatwiej i wygodniej czyta się treści wolne od wulgaryzmów.

 

____________

 

To już wszystko! Jeśli każdy użytkownik będzie trzymał się tych kilku prostych reguł, korzystanie z forum stanie się proste, przyjemne i przejrzyste - szczególnie dla nowych osób

Zachęcam do dzielenia się innymi, dobrymi praktykami. Może o czymś zapomniałem?


Editor7.gif

 

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?


Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!


GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like