Podpora

Open search

Zkušenosti s navigací na motorce s Galaxy S9

Superuser II
Superuser II

Ahoj,

zkoušel jsem navigaci (Google mapy, Seznam mapy, Here WeGo) na motorce s Galaxy S9 a zažil jsem tyto 3 případy:

1. případ – klasická navigace na telefonu s připojením do zásuvky na 12 V a nabíjení za jízdy – tady na tom není nic zvláštního

2. případ – nechtěl jsem zadávat konkrétní trasu, ale jen pouze sledovat navigaci s mapou a aktuální polohou. Zde jsem už ale narazil na to, že je displej telefonu zapnutý maximálně 10 minut a potom se vypne. Hledal jsem tedy možnosti, jak to nechat zapnuté pořád a našel 2 možnosti:

a) pokud se telefon neustále nabíjí, tak mohu zapnout v telefonu „Vývojářské možnosti“ (Nastavení – O telefonu – Informace o softwaru - sedmkrát klepněte na položku Číslo sestavení). Potom je ve Vývojářských možnostech položka „Nevypínat obrazovku“ (jde pouze při nabíjení)

b) pokud telefon nenabíjím, musel jsem nainstalovat aplikaci Screen On. Zde již jde nastavit pomocí této aplikace, aby se telefonu nevypínal displej

3. případ – potřebuji co nejvíce šetřit baterii v telefonu a zároveň navigovat – vypnutý displej – pouze hlasové pokyny do helmy.

V Androidu 9, pokud jsem ale v aplikaci Google mapy vypnul displej, po pár minutách navigace přestala navigovat a vypnula se. Řešením bylo jít do režimu napájení, kde bylo zapnuté nastavení „Přepnout do režimu spánku“. Když jsem to vypnul, navigace hlásí pokyny i při vypnutém displeji.