Podpora

Open search

Lidi, zálohujte!!!

Superuser I
Superuser I

Viz titulek. Lidi, zálohujte! Snad denně se setkávám na různých fórech s variací dotazu: "Nefunguje mně telefon (disk), nereaguje displej, nemůžu se dostat k datům. Mám tam fotky a data za milion let a nemám nikde jinde zálohu. Heslo k účtu Google nevím a nevím ani, jaký tam mám nastavený účet. Automatické zálohy nic."

Propána, nastavení zálohování v tom nejjednodušším případě zabere asi minutu včetně zapsání loginu a hesla ke Google / Samsung účtu na papírek! Já už těmto lidem odmítám radit, protože dokud si pořádně nenabijou zobák, nepřijdou o důležité věci a nebudou všem vykládat, jak jsou ty Androidy na ****, tak lidi zálohovat prostě nezačnou a nezačnou :(

A to ani nemluvím o šifrování :(

2019-04-16 07_59_19-(1) Facebook.png

5 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 5
Superuser I
Superuser I

Napiš sem článek o tom, jak to máš ty doma. Že přijdeš a automaticky se nové fotky přes wifi nahrají na server . Takto bych si to chtěl také udělat...

Superuser I
Superuser I

Tohle umí Fotky Google, OneDrive i Samsung cloud, používám už hodně dlouho. Stejně tak dokumenty a soubory mám všechny v cloudu. V paměti telefonu nemám nikdy nic o co bych mohl přijít. Takže mi stačí pouze dvě hesla a můžu měnit telefony několikrát za den a neustále mám všechna data po ruce. Zálohovat někam lokálně doma je sice fajn pro pocit bezpečí, že s nikým nic nesdílím, ale riziko ztráty dat je vyšší a o pohodlí nemluvím. Takhle funguju od roku 2011 a nikdy jsem neměl problém a nikdy o nic nepřišel. 

@Libb máš nějakou svoji sofistikovanější metodu?

Superuser I
Superuser I

To jo, ale já nemám tak velký prostor na Onedrive ani Samsung Cloud. Navíc bych chtěl, aby to takto fungovalo pro víc zařízení (záloha manželky telefonu a dětí). Celkem v tom hlavním disku s fotkama a videem mám přes 1,5 TB dat.

Highlighted
Superuser I
Superuser I

Na fotky se mi právě nejvíc osvědčily ty Google Fotky, kde je neomezný prostor pro fotky do rozlišení 16Mpx, fotky se ale nějakým algoritmem komprimují. Než jsem tohle začal používat, zkoumal jsem pixel po pixelu rozdíl v kvalitě před a po komprimaci a okem nepostřehnutelné, tisk A4 také ne, pro mě dostačující. Knihovna se dá sdílet s partnerem. Pokud někdo trvá na 100% kvalitě a s neomezeným prostorem, tak vím jedině o Zoneramě, to je ale uživatelsky pro mě nepřívětivé, každopádně i na ní mám něco zálohované. Jak spolehlivě zálohovat je otázka, protože když vyloučím optické nociče, HDD s pohyblivými plotnami a následně flash paměti, moc možností nezbývá. Díky lepším a lepším fotoaprátům v telefonech fotíme stále častěji a natáčíme i více videí a těch dat je neskutečně mnoho, takže podle mě ukládání do šuplíku není správná cesta a ne každý chce mít domácí server s diskovým polem

Superuser I
Superuser I

@jv18samozřejmě, že mám, provozuju doma FTP server a na něho se data automaticky zálohují, jakmile se připojím k domácí WiFi. Samozřejmě také periodicky a podle různých pravidel. Jo a nedělá to Tasker, je na to hezká aplikace

Jinak k tomu prostoru: ono stačí udělat to, že si nastavíš třeba na OneDrive zálohu jen adresáře DCIM a pak si děláš ve fotkách pořádek. Jakmile to přesuneš na PC jinam, na OneDrive se to smaže a uvolní se místo. Ale není to ideální, prostě pokud chceš zálohovat 1.5TB dat, nezbývá než holt ten prostor někde mít. Osoba zmíněná v příspěvku řeší data z S6, což je telefon s 64GB úložištěm.

Autoři s nejvíce přijatými like