Wsparcie

Open search

Google Pay - komunikat o zrootowanym systemie

First Poster

Witam. Czy to normalne, że po aktualizacji do bety androida 10 nie mogę korzystać z Google paya? Wyskakuje komunikat: "Nie możesz użyć tego telefonu do płatności w sklepach. Być może zostal on zrootowany lub zmodyfikowany w inny sposób". Z góry dzięki za pomoc! 

6 ODPOW. 6
Explorer
U mnie dokładnie to samo.

--------------
S10+Gear S3 Frontier+Android 10 beta
Explorer
Tez mam ten problem. A dla mnie jest to jedna z podstawowych funkcji. Cos wiadomo o rozwiązaniu?
Apprentice

to akurat normalne. przy becie 9 i teraz przy próbie płatności telefonem terminal krzyczy, że nieobsługiwany typ karty. dopóki soft nie będzie "pełny", google pay nie działa

Explorer

To jest niestety normalne. Oprogramowanie w wersji BETA nie jest certyfikowane przez Google, bo ROM jest podpisany innym certyfikatem. Pozostaje czekać na oficjalną ostateczną wersję lub jeśli komuś to bardzo przeszkadza powrócić do Androida 9.

Bez certyfikacji niektóre aplikacje np. bankowe także mogą nie działać lub część funkcji będzie niedostępna. 

To nie jest produkt końcowy i z pewnymi niedoskonałościami należy się liczyć. Zresztą było to wyraźnie zaznaczone w komunikacie dotyczącym przystąpienia do programu.Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij

Explorer

No to wszystko jasne. Pozostaje czekać na oficjalne wydanie

Beta Moderator
Beta Moderator

Cześć @Chmielekk,

 

Myślę, że @SqTER już chyba najlepiej wyjaśnił w czym problem W czasie Bety nie ma możliwości korzystania z Google Pay ani Samsung Pay. Certyfikacja wróci wraz z oficjalnym oprogramowaniem.