Wsparcie

Open search

Brak możliwości sterowania oczyszczaczem powietrza po przełączeniu się na dane komórkowe.

Highlighted
ROZWIĄZANE
Explorer

W weekend stałem się właścicielem oczyszczacza powietrza Samusng AX60R5080WD.

Wszystko ładnie skonfigurowałem, zdalne sterowanie z poziomu SmartThings działa kiedy telefon połączony jest z tą samą siecią wifi co oczyszczacz powietrza.

Jak tylko przełączam się na dane komórkowe w aplikacji urządzenie jest offline.

Sprawdziłem na S8+ żony z Androidem 9 tam wszystko działa prawidłowo, nadal mogę kontrolować urządzenie po przejściu na dane komórkowe.

A tu screen jak wygląda status urządzenia po przejściu na dane komórkowe.

Screenshot_20191105-012433_SmartThings.jpg

Problem zgłosiłem już w aplikacji samsung members.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Explorer

Screenshot_20191119-134613_Samsung Members.jpg

Dodałem na nowo ustawienia Internetu z Orange i śmiga

Takie ustawiłem:

• Nazwa konfiguracji: Internet
  • Nośnik danych: GPRS
  • APN (punkt dostępu): internet
  • Nazwa użytkownika: internet
  • Hasło: internet
  • Uwierzytelnianie: normalne
  • Adres IP telefonu: Automatyczny
  • Podstawowy serwer DNS: 194.204.159.1
  • Dodatkowy serwer DNS: 194.204.152.34
  • Dla połączenia Internet GPRS nie należy ustawiać bramki IP, adresu serwera Proxy oraz numerów ich portów (pola te należy zostawić niewypełnione).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21
Beta Moderator
Beta Moderator

Cześć @Valkyx,

Dzięki za zgłoszenie problemu przez Members! Zawsze warto jeszcze zresetować urządzenie (w tym przypadku oczyszczacz) i wyczyścić cache Smart Things. Czasem pomaga Jeśli nie, mam nadzieję, że deweloperzy szybko znajdą przyczynę błędu!

Explorer

Niestety nic nie pomaga. Także czekam na poprawkę.

Explorer

A czy ten oczyszczacz łączy się poprzez chmurę? Bo jeśli nie to nic dziwnego, że nie działa gdy wyłączysz wifi

Explorer

Tak łaczy się. I tak jak już napisałem na drugim telefonie S8+ z androidem Pie wszystko działa.

Problem występuje tylko na androidzie 10. 

Explorer

@szakusek  napisał(a):

A czy ten oczyszczacz łączy się poprzez chmurę? Bo jeśli nie to nic dziwnego, że nie działa gdy wyłączysz wifi

Tak btw, czytaj ze zrozumiemiem, nie wyłączam sieci wifi w domu a tylko zmieniam sieć w telefonie z wifi na dane komórkowe.

Explorer

Czytam Nie sprecyzowałem, chodziło mi o to, że przełączasz z wifi na dane komórkowe właśnie w telefonie. Jak też napisałeś wyżej

Explorer

@szakusek  napisał(a):
Czytam Nie sprecyzowałem, chodziło mi o to, że przełączasz z wifi na dane komórkowe

Kontaktowałem się również ze wsparciem samsunga i konsultantowi na androidzie 9 również wszystko działało. 

Problem występuje tylko na S10+ z androidem 10.

Explorer

Niestety na nowej becie nadal nie działa.

Superuser II
Superuser II

@Valkyx potwierdzam, dzisiaj wysłałem z głoszenie, z szerszą opinią na ten temat.

S11 A MOŻE S20? PLOTKI, PRZECIEKI, INFORMACJE - czyli co już wiemy o nadchodzącym flagowcu!!!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.