Podpora

Open search

bezdrátová nabíječka

Apprentice

Ahoj,

 

dala jsem si bezdrátovou nabíječku do práce, tak mě napadlo. Často beru mobil do ruky, pak zase položím na nabíječku....vlastně telefon se dostane třeba na 97% a pak na 100% a takhle několikrát za den...neničí to nějakým způsobem baterku? Respektive nesnižuje pak kapacitu či výdrž? Vím, že něco takového bylo se staršími typy baterií, ale přeci jen, moc se v tom nevyznám

 

Moc děkuji za odpovědi či postřehy

6 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 6
Superuser I
Superuser I

Ahoj,

 

musím říci, že toto by mě také zajímalo. Ze stejného důvodu jsem totiž bezdrátovou nabíječku v práci přestal používat, protože jsem ten telefon na bezdrátovou nabíječku položil třeba 30x za den (ať už kvůli hovoru nebo zprávám nebo že jsem se jen chtěl na něco podívat) a nepřišlo mi to zrovna šetrné k baterce v telefonu. Teď ji používám doma, kdy na ni telefon položím přes noc. Ale nevím a třeba se mýlím a možná že to již dnešním bateriím nevadí?

Superuser I
Superuser I

Přesně na to je ta baterka stavěná a je to pro ni dokonce lepší, než rychlé nabíjení kabelem (tím neříkám, že to je špatné). Navíc si neničíte konektor.


Explorer

Jak píše lib a já jen dodám, že už bych bezdr. nabíječku používám deně a nemůžu si to vynachválit..Kabel už skoro vůbec nepoužívám

Explorer

Nemohu říci, že jsem odborník, ale většina dokumentů co jsem měl možnost na netu nastudovat tvrdí:

 

- bezdrátové nabíjení je šetrnější než kabelem, což už ale neplatí o rychlém nabíjení, které to už pomaličku v těch nejnovějších verzích tlačí pod stejným tlakem jak kabel.

- ideálně udržovat baterku v rozmězí 60-95%, tedy už nejde tak o počet nabíjení, ale vyvarování se extrémním stavům (plně vybito-plně nabito). Nabíjení z pod 50% už zatěžuje baterku, tak jak dobíjení na doraz.

- skladování baterie bez používání ideálně okolo 80% kapacity.

Superuser I
Superuser I

Všechno OK, akorát to "nízké" napětí není rozhodně 50%.

Hlavně: životnost baterie je vyšší, než morální životnost telefonu. A to se nebavím o mně, kterýžto mění telefony co půl roku, ale o lidech, kteří je mění po záruce.

Chcete si snad telefon užít a ne se neustále stresovat, jestli nemá už jen 49%, ne?


Apprentice

Tak teď mě naopak všichni matete

 

Jeden píše, že toto nabíjení je OK, druhý, že neustále nabíjení nadoraz ničí baterku.

 

Já se opravdu ptala na to, že ji v práci x krát na nabíječku vrátím, takže to je ze 100 na 90, z 90 na 100 a takhle několikrát...takže toto mě právě zajímá, tak zněla otázka

 

Máte tedy nějaký finální názor na tuto konkrétní situaci?

 

Moc děkuju!

Autoři s nejvíce přijatými like