Podpora

Open search

Note 9 DEX

Superuser I
Superuser I

Chtěj bych se zeptat na funkci režimu DEX na Note 9. Nově se používá propojení kabelem místo stanice. Mě by zajímalo, jestli je Note 9 kompatibilní s předchozími stanicemi pro S8 a S9 a příp. co se stane při použití těchto stanic.  U propojení kabelem mi chybí možnost používání USB a dobíjení, jak to tedy je?

10 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 10
Highlighted
Violin_KA Moderator
Moderator

Zdravím tě @jv18,

 

Samsung Dex Pad a Samsung Dex Station jsou plně kompatibilní s Note9. U DeX Padu dokonce oceníš i vestavěný ventilátor a tudíž lépe chlazený Note9 při velkém zatížění


Superuser I
Superuser I

Díky za odpověď, doufal jsem, že to takhle bude fungovat :-) DEX je podle mě skvělá funkce.

Superuser II
Superuser II

Ahoj, souhlasím. Používám DEX na Galaxy Tab S4, kde nemusíš mít ani kabel a do prostředí DEX se přepneš přímo na tabletu a vše je potom velmi podobné klasickému PC, včetně plnohodnotných webových stránek (a ne v osekané mobilní verzi).

Superuser I
Superuser I

Plánuji pomocí DEX Padu nahradit PC, trvale připojená klávesnice, myš a monitor. Tiskárnu mám přes wifi. Většinu věcí řeším na telefonu nebo tabletu, ale někdy prostě větší obrazovka a klávesnice přijdou vhod. Nepoužívám žádný speciální SW určený pro PC, takže si plně vystačím s aplikacemi pro android a hlavně budu mít všechny potřebné soubory neustále k dispozici. Tohle je skvělá věc na kterou se opravdu hodně těším

Superuser II
Superuser II

Dej tedy potom vědět své uživatelské zkušenosti v této kombinaci. Já jsem osobně momentálně za kombinaci klasického PC desktopu (speciální software pro Windows)  a na cesty místo notebooku Galaxy Tab S4 v režimu DEX s přídavnou klávesnicí a perem.

Superuser I
Superuser I

Nově  se rýsuje Linux on DeX, což  posunuje tohle řešení hodně blízko ke klasickému počítači.  V brzké době bude spuštěn beta program pro zařízení  Note9 a Tab S4. Tohle je opravdu perspektivní,  vidím  v tom velký potenciál. 

Superuser I
Superuser I

Po včerejším rozbalení nového Note 9 se u mě dneska konala další notná dávka radosti, přišel DEX Pad 2018 ! Zatím se s prostředím seznamuji, ale hned na úvod musím říct, že tohle řešení předčilo veškerá moje očekávání. Oproti předchozí DEX Station je tu možnost využívat jack konektor, ale hlavně díky poloze telefonu, lze displej použít jako touchpad a navíc při použití s telefonem Note, jde pro polohování vzužívat S Pen, příp. vyájemná kombinace s myší. Displej se dá využít vpodstatě jako grafický tablet, přirozeně v omezené míře s ohledem na velikost obrazovky. Tohle řešení mi zcela nahradí používání PC v domácnosti a my20181115_164840.jpg20181115_185419.jpg20181115_185358.jpgslím, že svoje vážnější uplatnění najde i ve firemní sféře.

Apprentice

taky jsem zkoušel DEX akorát jen přes kabel HDMI funguje to dobře...jen škoda že tam nejde třeba zapnout kodi. dex.jpg

Apprentice

jo zkoušel jsem to teda na TV ne monitoru ) TV 108 cm

Autoři s nejvíce přijatými like