Podpora

Open search

Oreo aneb kdy ho konečně budu mít?

Apprentice

RomaniuSi.. zdravím, kámoš dostal aktualizaci na android 8, 14. září.. jak je to možný  Je to v rozporu s tabulkou 

Apprentice
Kamarádovi se stalo úpně to samé. Samsung Galaxy J3 2017
Pathfinder

A určitě má kamarád českou distribuci?

Apprentice

Ano. 100%. Je to divné

Superuser I
Superuser I

Dnes si jdu koupit Galaxy Tab A 10.1 a překvapilo mě, že i takhle stará mašinka dostane, snad ještě letos, Oreo. Už se moc těším a nějak nechápu ty pomluvy, že Samsung neaktualizuje.

Apprentice

Bohužel to,že Samsung neaktualizuje nejsou pomluvy... pokud mají plán vydat v roce 2019 pro nějaký telefon teprve Oreo,tak je někde chyba... na co to je taková SW (ne)podpora ? Chápu, že ne všechny telefony jsou pro Samsung prioritní.... ale nechápu,proč si sám hází klacky pod nohy 

Superuser I
Superuser I

Máš sice pravdu, ale podívej se ke konkurenci. Jsou sice vyjímky, kde jsou na tom třeba lépe, ale určitě není běžné se věnovat i starším nižším modelům. Nová verze OS je fajn, ale u staršího zařízení se spokojím se záplatama.

Apprentice

ano .. konkurence je na tom občas hůř - ale srovnávat se se slabšíma je jednoduché (ale upřímně - skoro mne netrápí,jak to dělá konkurence - mne zajímá,jak to vyřeší ten,komu já platím za telefon - a je fakt,že většinou se rozhýbe androidí dashboard s verzemi,když začne aktualizovat Samsung - upřímně - myslím si,že Samsung dělá suprové telefony a zároveň je schopen pokrýt  snad všechny potřeby... kdo chce koupí si J3 ... jinej J7 .. Ax ... kdo chce, tak Sx ... osobně mám J7 ( tehdy jsem za ten telefon dal 7.5K a myslím,že u konkurence by šel sehnat obdobný levněji ) a jsem s ní spokojen ( až na ten SW - nemám potřebu dostávat update každý měsíc,byť v okamžiku,kdy si člověk uvědomí,že v kapse nosí počítač,který neustále sleduje pozici ... může poslouchat .... má přístup ke kalendáři ... může udělat nepříjemné překvápko na účtu atd,tak je rád,když je to zařízení aktualizováno,takže pro klid duše by to asi nebylo špatné) - chápu, že na to stačí záplata,ale vem si,že Samsung je jedním z větších výrobců telefonů ( ) - tudíž na něm leží odpovědnost,jak bude spousta lidí na Android ( i s jeho problémy ) koukat.A fragmentace je jeden z těch největších problémů Androidu. Proč to nepomoci vyřešit ? Ano, chápu,že každý vývoj SW jsou náklady navíc,ale kdyby na tomhle Samsung zapracoval,tak si myslím,že by dokázal sebrat dost zákazníků nejen androidí konkurenci,ale i jabku. Navíc i vývojáři appek by byli šťastnější,protože pro pokrytí 80% telefonů by jim stačilo podporovat 2-3 verze androidu a ne 11=> snažší optimalizace => profitovali by z toho všichni navíc ekology by taky mohlo potěšit,že tolik lidí nemění telefony,kvůli nepodporovanému OS ... byť chápu,že zatím je mrtev jen Android 5 a starší .... ale i tak je to trochu k zamyšlení

Superuser I
Superuser I

Aktualizace jsou věčné, ale ne vděčné téma. Chápu obě strany. Jako uživatel bych chtěl mít na telefonu nižší střední kategorie nejnovejší OS alespoň 3x po sobě. Jenomže ne vždy je to možné. Jednak tomu může bránit HW omezení a za druhé zájem výrobce o udržení životaschnopnosti produktu. Co se ekologie týká, tak velcí výrobcu, jakým Samsung nezpochybnitelně je, se snaží již při výrobě aplikovat technologie, které snižují dopad na ekologické zatížení. Rozhodně není z toho hlediska jeho prioritou, aby životnost "levných" zařízení byla extra dlouhá. Je tu i ekonomické hledisko a o to jde především.  Já to beru tak, že když kupuji levnější telefon, počítám s jedním přechodem na novější android a víc prostě ne. Je třeba si také uvědomit, že Samsung není telefon s čistým androidem, proto je i přechod na novější os složitější (min. do verze 8).  Nádstavba od Samsungu je podlě mě rozhodně přínosná a má pro uživatele přidanou hodnotu oproti čistému systému od Googlu. Dnes je třeba 12. října a na S8 mi přišla aktualizace s opravou bezp. chyb z října, takže co víc si přát. Bezpečnost je pro mě na prvním místě. Z toho ohledu vybírám zařízení o kterém vím, že bude pravidelně udržováno relativně v bezpečí. 

Apprentice

taky chápu obě strany - co se týče aktualizací,tak úplně asi bych nepotřeboval 3 po sobě - proč třeba některého z výrobců nenapadne jednu aktualizaci vynechat ? třeba jít 5=>7=>9 - technicky bude výrobce vyrábět dvě aktualizace ( takže stejně jako když jde z 5=>6=>7), ale životnost zařízení bude mnohem delší ... chápu,že některé vlastnosti jsou limitovány HW, případně SW s jakým šel telefon z výroby ( každá větší verze Androidu od 5 má něco,co se (téměř) zásadně nestává součástí aktualizací ),ale třeba já bych uvítal obdobnou změnu a pokud bych věděl,že ten výrobce je solidní, a dodrží to,tak ať se to klidně projeví na ceně - za "kraviny" v podobě vodního chlazení platit nehodlám, ale do rozšířené SW podpory bych klidně investoval. A hranice levného telefonu je dost subjektivní - kdybych chtěl levný telefon,tak si vystačím i s telefonem za 4K,zatím co někteří i tu J7 (svého času za 8K ) označí za levný a když už mluvíme o nadstavbě... co udělat její používání volitelné .... buď stáhnout s měsíčním zpoděním čistý android a nebo s ročním zpožděním SE ... - třeba by byl zajímavý feedback, jestli SE nezapíchnout ( a nebo její výrobu nezkusit ještě zoptimalizovat )

Autoři s nejvíce přijatými like