Podpora

Open search

Nový Galaxy A50

Superuser I
Superuser I

GalaxyA30A50.jpg

Jistě jse zaznamenali probíhající veletrh MWC v Barceloně, který se koná ve dnech 25.- 28. března. Samsung zde představil nové telefony řady A, konkrétně A30 a A50. Bezpochyby zajímavější je model s označením A50, jelikož disponuje zabudovanou čtečkou otisků přímo do displeje! Ano je to tak, chvíli po představení vlajkových S10, které čtečku v dipsleji také využívají. Rozdíl tu samozřejmě je. S10 používá vysoce přesnou a spolehlivou ultrazvukovou metodu snímání otisků, kdežto levnější A50 používá technologii optickou. Jak si obě povedou v praxi zjistíme až po uvedení telefonů na trh. Nicméně optickou čtečku v displeji používá například i "špičkový" konkurenční topmodel. FHD SuperAMOLED displej určitě skvělá volba, baterie s kapacitou 4000 mAh bude zaručovat skvělou výdrž. Procesor a velikost pamětí zajistí řadě A bezproblémový chod. Neoficiální informace: A50 se začne prodávat v průběhu března za 8990, což je podle mě určitě přiměřená cena a po vlažném loňském roku to vypadá, že Samsung letos rozvíří vody střední a vyšší střední třídy.

https://news.samsung.com/global/samsung-announces-new-galaxy-a-series-with-upgrades-to-essential-fea...

74 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 74
First Poster

Trochu jsem doufal, že označení A30 a A50 indikuje nástupce telefonů A3 a A5, ale nevydím tam žádnou spojitost ani linku. Bude Samsung ještě někdy v portfoliu nabízet telefon velikostně velký jako A3 (2016)?

Superuser I
Superuser I

Vypadá to, že trend menších (značkových) telefonů je v nedohlednu.

Superuser I
Superuser I

Tak už s oficiální cenovkou, která je opravdu přiměřená. Ještě neni potvrzeno, zda má telefon ip68, někde se uvádí. Pokud by to byla pravda, bude to skvělé, ale i bez toho je telefon výbornou volbou

https://www.obchod-samsung.cz/samsung-a505-galaxy-a50-blue

Navigator

Kluci ze SvětaAndroida byli na MWC a IP68 potvrdili, takže se na to dá spolehnout určitě

Jsem rád, že se Samsung vydal i střední cestou. Když jsem viděl všechny modely řady M a A, tak je pravděpodobné, že lidé přestanou konečně kupovat Xiaomi a Huawei, protože bude stejná výbava za víceméně stejnou cenu. Hlavně M20, kdy za 5-6 tisíc koupíš výborný telefon, který je výkonově stejný jako Galaxy S8  a ještě s 5000 mAh baterkou

Superuser I
Superuser I

Tenhle telefon je podle mě senzace a ta IP68 je v této kategorii pořád něco navíc, to konkurence nenabízí. Prodávat se začne relativně brzo, což je taky dobré. Akorát ta chybějící LED dioda 

Explorer

No konečně, na takový samsung jsem dlouho čekal. Musel jsem vyzkoušet firemní P smart, no a s radostí se v polovině března vrátím k Samsungu. Vzhledem ke kapacitě baterie zvažuji i M20, ale s největší pravděpodobností to u mě vyhraje A50. Ten vypadá fakt skvěle (nejen vzhledově).

Chybějící LED dioda u Samsungu, ta už snad ani nechybí, nikdy jsem od nich neměl tel. který by to měl :-D

Superuser I
Superuser I

Jsem zvědav, jak rychle a spolehlivě bude pracovat ta optická čtečka otisků, protožek jinak telefon nemá podle mě slabá místa. 

Explorer

Já jsem optimista. Když už se vrací do střední třídy s plnou parádou, tak snad se vším všudy. Navíc musím být. Snad po 7-mi letech mám měsíční zkušenost s jiným než samsungovým telefonem a né a né si zvyknout. U toho P mě navíc neskutečně vytáčí nespolehlivost čtečky. Zas umístění na zadní straně mi vyhovuje, takže pro mě to je asi to jediné co mě na A50 mrzí.

First Poster
Telefon v této výbavě za takovou cenu určitě bobma, jen ta absence nástupce A3 zamrzí.
Autoři s nejvíce přijatými like