Podpora

Open search

Note 8 - zlehka viditelne vypaleny display

Highlighted
Apprentice

zdravim,

chtel bych se zeptat jak je to s "burned in " neboli vypaleni amoled displaye u Note 8 .. a zda se na tuto vlastnost, vztahuje zaruka ci oprava.

telefon mam od listopadu 2017, nikdy neprekracuji svetelnost displaye prez 40 %, za  cely rok mohla byt naplno tak 20 minut. 

pouzivam pixel filter na vypinani a shiftovani patternu vyplich diod, na usetreni displaye a baterky. timeout mam 30 sec. A presto mam videt carku kde mi konci má cerna klavesnice Flexy, a zacina zpravidla bile okno textu ci messengeru. stavova lista s navigacni maji ohraniceni videt take. a pri vetsim zkoumani i zmacknute klavesy na klavesnici jsou take videt. Ma nekdo po tak kratke dobe (nekdo to ma daleko drive) stejny problem?  a jake jsou moznosti opravy? 

dle me tvrzeni "oslabeni diod v displayi nastava po letech uzivani" nesplnuji to, ze po prvnim roce,i pri vsech opatreni proti vypalu .. zacnou objevovat hranky oken.

- jestli ze se vymeni  display, zustava  vodeodolnost IP68 ?

dekuji za odpovedi.

4 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 4
Explorer

Note8 mám, zatím vše ok - kupovaný na Vánoce. Pokud opravdu dodrzuješ to, jak píšeš, tak to na reklamačku je. Slyšel jsem ale případy, kdy vypálení neuznávají. Napojí to nějaký program a tam jim vyjedou všechny parametry, takže to poznají a posuzuje to vždy až ser. středisko. Uričtě bych zkusil MojeGalaxy, kde Note8 ještě spadá. Přijedou ti pro něj domů , po dobu reklamace/opravy ti zapůjčí jiný a pak dovezou zpět. Pokud nebydlíš Praha/Brno/Ostrava, tak nej varianta.

Voděodolnost zůstavá, pokud se jedná o výměnu v autorizovaném servisu, kde na to mají kvalitní přístroje a metody. V normálních random servisech nedělají ani tlakové zkoušky a prostě pošlou dál do světa a řekl bych, že na úrovni, jak kdyby sis to dělal sám dle youtube.

Apprentice

no kazdopadne to dodrzuji jestli tim programem prijdou i na cas timeout displaye a prumernou svetelnost tak to tam vse budou mit i s pixel filterem.... 

posledni dobou pouzivam i invertovani barev kdyz pisi neco delsiho aby okno "chatu" nebylo bile...

asi nemusim popisovat tu paranoiu kdyz si neceho takoveho, na tak drahem stroji, vsimnete... od ted radsi mzouram na slunci nez abych si trochu vic zesvetlil display. a timeout screenu si hlidam rucne tak na 2 sec ... podle me to je proste strasne brzo nacate...

zaruka by mela byt jeste rok, takze zkusim jeste chvilku vydrzet, popripade sahnu po nejake reklamaci a uvidime... za tu ochranu pred vypalovanim bych mel dostat jeste pochvalu. 

Navigator

Dotaz vy si myslíte že vám nějaký pixel filtr pomůže? Za mě je určitě ne  

Apprentice

vzhledem k tomu ze to vypina diody, tim padem se nevysvecuji a neslabnou ... ano logicky by melo, kdyz zivotnost diod je v hodinach a ty jim je timto zkratis ^^ .. zivotnost displaye a baterii by to melo setrit ale nic to nemeni na tom ze asi neni moc dobre kdyz vidim po roce .. celkem jasne hranu svoji klavesnice, oznamovaci cast a navigacni bar. to jsem opravdu od Note necekal, jeste kdyz na display neustale nevidim, protoze svitim jen na 30% (ted uz tuplem abych aspon jeste nejakou chvilku nebyl vic vydeptany z vypaleneho displaye) takto si ten ultra super display nikdo nemuze vychutnat dele jak pul roku , kdyz ho musi mit neustale ztmaveny, nebo ho neustale menit.... docela bych chtel odpoved od nekoho ze samsungu, pokud by to bylo mozne. nebo nekoho kdo vi jak to s reklamaci takovych veci po tak kratke dobe ,opravdu je

Autoři s nejvíce přijatými like