Podpora

Open search

Nefunkční Galaxy S7 v USA

First Poster

V listopadu 2017 jsem na alza.cz koupil Galaxy S7 z české distribuce (předpokládám, že alza neprodává šedé telefony...) a 1,5 roku jsem ho používal v ČR/EU. Teď s ním syn odcestoval na rok studovat do USA a hlásí, že telefon s americkou SIM kartou nefunguje. V čem může být problém? Díky.

3 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 3
Superuser I
Superuser I

Akého operátora využíva v USA?

Explorer

Občas stačí dát vyhledat síŤ manuálně v nastavení, když je tel bez signálu. Pak je možné, že modem v telefonu není v dané frekvenci. To se řeší přehráním software. Ale pokud fungoval v EU a nejde v USA, tak bych to viděl jen na chybu nastavení sítě. Zkoušel to syn dělat ručně?

First Poster

Zkoušeli to rozchodit v nějakém obchodě, a nepovedlo se. Ono to totiž vypadá, že EU-(CZ-)telefon Samsung má 2 úrovně blokování: 1) volání s EU-sim mimo EU (to se odblokuje automaticky, když se telefon aktivuje v EU s EU-sim a provolá se aspoň 5 minut), a 2) volání s non-EU-sim mimo EU (to se musí odblokovat extra přes zákaznickou linku na konkrétní IMEI). Proč...??? To první blokování bych ještě pochopil (zamezení šedého pře/prodeje), byť s výhradou, ale to druhé mi hlava nebere (jedině že by výrobce měl více či méně tajné dohody s EU-operátory, protože logicky s US-sim v EU-telefonu z toho EU-operátor nic nemá). U jiných výrobců prý tyhle opruzy nejsou a záleží jen na tom, jestli telefon umí místní frekvence.

Autoři s nejvíce přijatými like