Podpora

Open search

FAQ - Vyskakuje hláška – Překryvná vrstva obrazovky

Highlighted
MichalaV Moderator
Moderator

Byla zjištěna překryvná vrstva obrazovky?

 

Společnost Google, vývojář operačního systému Android, od verze 6.0 změnil způsob zabezpečení a oprávnění aplikací. Od této verze lze možnosti oprávnění individuálně měnit pro každou aplikaci zvlášť. Nevýhodou této změny je právě možnost nečekaného zobrazení hlášky o překryvné vrstvě.

 

Zmíněná chybová hláška:

 

1.png

 

1. Zřejmě nejjednodušším, ale dočasným, způsobem je zavřít tu aplikaci, která nechce být překryta. Nejčastěji to bývají různé messengery. Proto tedy klepněte na levé kontextové tlačítko pod displejem pro zobrazení běžících aplikací. A zvolte Zavřít vše. Nyní zkuste zopakovat akci, kterou jste nemohli dokončit.

 

2.png

 

2. V případě, že by tento způsob nevyhovoval, nebo nebyl účinný, proveďte následující trvalejší postup.

Klepněte na Otevřít nastavení, případně můžete použít klasickou cestu přes menu (Nastavení – Aplikace – Správce aplikací – Další – Aplikace, které se zobrazují nahoře). 

 

3.png

 

Případně tedy otevřít Nastavení.

 

4.png

3. Zobrazí se seznam aplikací, které se mohou zobrazovat přes jiné aplikace. Jelikož se nedá efektivně zjistit, která aplikace to způsobuje, tak je potřeba vypnout všechny.

 

5.png

 

4. Nyní opět zkuste zopakovat původní akci, než se zobrazila hláška o překryvné vrstvě.

 

Jiným typem jsou aplikace, které nestačí pouze deaktivovat výše zmíněným postupem, ale je třeba je úplně odinstalovat, či zakázat. Převážně se jedná o aplikace, které upravují zámek obrazovky (např. CM Locker), různé čistící programy, „spořiče“ baterie, antiviry od méně známých vývojářů apod.

 

U těchto aplikací je velmi těžké odhalit, která způsobuje zobrazování dialogu s překryvnou vrstvou, ale často běží jako správci zařízení či služby v telefonu, a proto při jejich hledání doporučujeme zkontrolovat následující lokace (ne všechny aplikace běžící jako správci zařízení či služby způsobují zobrazení dialogu s překryvnou vrstvou – pro příklad uvedena v obrázcích aplikace CM Locker):

 

1. Otevřete NastaveníUsnadnění Služby. Pokud je tam něco zapnutého, tak zvolte Vypnout.

 

6.png

 

2. V případě, že nemáte služby, nebo deaktivace nepomohla. Je potřeba zkontrolovat správce zařízení. Nastavení – Zamykací obr. a zabez. – Další nastavení zabez. – Správci zařízení.

 

Správce zařízení Android však nevypínejte.

 

7.png

V případě, že by ani toto nevedlo k odstranění hlášky o překryvné vrstvě, zbývá provést Obnovu telefonu do továrního nastavení. Protože již zřejmě došlo ke hlubší změně oprávnění aplikací a standardní kroky nevedly k nápravě.

 

Pomohl Vám tento návod? :manhappy:

Autoři s nejvíce přijatými like