Podpora

Open search

FAQ - Blokace telefonu při ztrátě nebo kráděži

MichalaV Moderator
Moderator

Jak nastavit telefon pro zablokování při ztrátě, nebo krádeži.

 

Nejprve je nutné službu „Vzdálené ovládání“ předem aktivovat v menu telefonu

(použit Samsung Galaxy S4).

 

1. „Aplikace“, vyberte „Nastavení“, karta „Další“ a zvolte položku „Zabezpečení

 

1.png

 

2. Dále klepněte na „Dálkové ovládání“. Vyplňte heslo ke svému Samsung účtu. Potvrďte heslo.

(V případě, že nemáte Samsung účet, bude potřeba si jej vytvořit, nabídne se rovnou možnost vytvoření).

 

2.png

 

3. Odsouhlaste informační stránku. Dále zkontrolujte, že máte povolenu možnost zaměřit telefon přes bezdrátové sítě.

 

3.png

 

Telefon je nyní nastaven, dalším krokem, v případě ztráty telefonu, je použití funkce    „Najít    moje    mobilní    zařízení“    na    webu.    Navštivte    stránku  http:// findmymobile.samsung.com.

 

Po přihlášení máte na výběr několik možností:

 

 

1. Můžete vyhledat své zařízení, telefon bude zobrazen na mapě. Přesnost polohy závisí, zda jsou v dosahu Wifi sítě, nebo zda je dostupná přímá viditelnost GPS družic. Tato služba dále umožňuje i sledovat pohyb zařízení po dobu až 12 hodin.

 

4.png

 

 

2. V položce „Zablokovat mé mobilní zařízení“ můžete poslat krátký vzkaz na displej telefonu, omezit telefon tak, že bude možno volat pouze na Vámi zvolené telefonní číslo a konečně máte možnost zablokovat a zařízení a určit si PIN pro odemčení, až se Vám telefon vrátí. Na toto uvedené telefonní číslo se odešle zpráva v případě výměny karty SIM, pokud dojde k její výměně.

 

5.png

 

 

 

3.  Z dalších funkcí je k dispozici „Prozvonění zařízení“, „Výpis hovorů“ a „Vymazat mé zařízení“.

Můžete si zvolit vyjímatelné úložiště, například externí paměťové zařízení nebo SIM kartu, a vymazat data na něm uložená. Pokud provedete funkci „Vymazat mé zařízení“, všechna data z vašeho zařízení budou vymazána a zařízení přejde do výchozího nastavení.

 

Po provedení funkce „Vymazat mé zařízení“ není možné používat službu Najít moje mobilní zař., používejte tuto funkci opatrně.

 

6.png

 

 

 

Registrace kontaktní osoby a Nouzový režim

 

1. Můžete zaregistrovat kontaktní osobu, která bude moci vzdáleně ovládat vaše zařízení.

 

Kontaktní osoba může na vašem zařízení aktivovat Nouzový režim. Pokud je Nouzový režim aktivován, vaše zařízení může být nalezeno. Kontaktní osoby můžete kdykoli změnit, smazat či upravovat.

 

7.png

 

2. Nouzový režim

 

Když Vás někdo zaregistruje jako kontaktní osobu, můžete aktivovat Nouzový režim na jeho zařízení a následně můžete zařízení najít.

 

8.png

 

 

Pokud osoba, která telefon zcizila a odstranila již nastavení nebo data, tak není možné telefon dále najít a sledovat. Toto platí, i pokud je telefon vypnutý nebo nemá aktivní bezdrátové datové služby.

 

Pokud je vše korektně nastaveno, tak nejefektivnější metoda nalezení telefonu je co nejrychleji začít zařízení sledovat pomocí služby „Najít moje zařízení“. Po delší době se možnost nalezení/blokování zařízení výrazně snižuje.

 

Dále doporučujeme co nejrychleji kontaktovat Policii ČR ohledně ztráty a operátora ohledně blokování SIM karty.

Autoři s nejvíce přijatými like