Podpora

Open search

Amazfit Pace a telefony Samsung

Superuser I
Superuser I

Ahoj, nedávno jsem si pořídil svůj první špičkový telefon Samsung, konkrétně S7. Telefon i přes dřívější datum uvedení na trh velice mile překvapil po všech stránkách. Nečekaně jsem narazil na problém, když jsem chtěl přes spárovaná BT sluchátka poslouchat streamovanou hudby třeba ze Spotify, nebo sledovat videa na Youtube. Rychlost wifi v pásmu 2,4GHz klesla na minumum, připojení bylo nepoužitelné, vyhledávání okolních sítí problematické a připojení k uložené síti opětovně také nefungovalo. V pásmu 5GHz nebo přes LTE vše vpořádku. Takže první věc, která mě napadla byla logicky HW závada, jelikož jak WIFI, tak BT pracují na blízkých kmitočtech 2,4GHz a může docházet k vzájemnému rušení. Jednalo se o zcela nový telefon, proto jsem nechtěl věřit tomu, že bych měl takovou smůlu a hlavně jsem telefon nechtěl posílat hned do servisu. Začal jsem tedy pátrat. Příčinou rušení nebyla HW chyba, ale problémy způsobuje aplikace Amazfit Watch, která je potřeba při používání hodinek Amazfit Pace a jiných modelů. V případě, kdy hodinky vypnete, nebo dáte do režimu letadla, přičemž na telefonu necháte BT zapnuté, jelikož jej chcete využít třeba pro spojení sluchátek, audio sestavy atp., začne aplikace pravděpodobně velice intenzivně hodinky vyhledávat, snad dojde i ke zvýšení výkonu BT, to ale nemůžu potvrdit a tím vzniká rušení v pásmu WIFI 2,4GHz. Je tedy dobré mít hodinky vždy zapnuté a v dosahu. Ideální řešení je se ale hodinek zbavit a pořídit něco přímo od Samsungu, jako jsem to udělal já, spokojený majitel nyní S8 + S3 Frontier. Tenhle problém vzniká i na jiných modelech než je S7 a dokonce i na telefonech jiných značek. Třeba to někomu pomůže. 

3 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 3
RomaniuS Moderator
Moderator

Skvělá práce @jv18. Každá rada je zde vítána. Ta tva je opravdu velmi podrobná a určitě bude příkladem pro ostatní členy Community. Jen tak dál.

Jsem zároveň rád, že jsi hrdý majitel setu S8 + S3 Frontier a doufám, že ti hodinky spolu s telefonem usnadní život.

First Poster
Předpokládám že se mohlo jednat o chybu některé verze aplikace. Je dobré vědět o této možnosti. Mohu ale potvrdit že u mne se na Note8 ani na Note4 tohle neděje. Rovněž vlastním Amazfit Pace.
Superuser I
Superuser I

mně tohle dělala S7, S8 i Huawei P20. Jestli vyšla nějaká aktualizace apky od té doby netuším, je to cca 14 dnů zpátky.

Autoři s nejvíce přijatými like