Podpora

Open search

Watchmaker

First Poster

Zdravím.

Nenašel by se tu někdo kdo má zkušenosti s Watchmaker(em) ? Mám na mysli tvorbu vlatních ciferníků pro S3 Frontier.

Sice jsem shlídnul x videí a četl i pár návodů ale třeba přidání vlastních zvuků ( tikání, popř. odbíjení) jsem nikde nenašel. ....

2 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 2
Superuser I
Superuser I

Ahoj, chystám se na rozsáhlejší článek, jsem rád, že je o to zájem.

Takže aspoň stručně: odbíjení asi nepůjde. Zvuk jde přehrávat, jen když je displej zrovna probuzený a není způsob, jak to zajistit vždy v celou hodinu (nebo o tom nevím).

Tikání jde, celý trik je v tom dostat ten zvuk do ciferníku. Nenašel jsem na to žádné uživatelské rozhraní, takže jsem postupoval takto:

• ve Watchmakeru vybereš ciferník a zvolíš "Export/Share Watch". Na otázku, jestli sdílet, odpovíš "ne".
  • ve správci souborů jdeš do složky /storage/emulated/0/BeautifulWatches/export a tam najdeš svůj ciferník. Tento soubor přeneseš na PC (má koncovku .watch)
  • daný soubor je ve skutečnosti zip, takže bez špetky studu ho přejmenuj na .zip. Pak na něho poklepej a on se ti rozbalí do okna Průzkumníka. Bude to vypadat nějak takto:
    watch1.png
  • nyní si někde mimo vytvoříš složku "sfx" a do ní nahraješ požadovaný zvuk ve formátu MP3.  Nazveš ho třeba tick124.mp3 - Watchmaker obecně nemá rád normální jména, tohle se osvědčilo a funguje to. Tuhle složku přesuň do okna s ciferníkem:
    2019-01-21 05_18_51-hodinky.png
  • teď to okno můžeš zase zavřít a soubor s ciderníkem přejmenuješ zase na .watch
  • zbývá už jen použít ten zvuk, který jsme si nachystali. Kouzelný příkaz je: wm_sfx('tick124') 

Konkrétně můžeš použít funkci, která se volá každou sekundu a bude to vypadat nějak takto:

var_play_tick = 0
var_s_playTime = 0

function on_second(dt)
if var_play_tick == 1 then
    var_s_playTime = var_s_playTime - 1
    if var_s_playTime == 0 then
          wm_sfx('tick124')
          var_s_playTime = 5
          end
       end    
end

To kouzlení s čísly je tam proto, že jsem měl k dispozici 6 sekundový zvuk.

Budeš narážet na problémy s časováním. Když zvolíš zvuk dlouhý 1s tak zjistíš, že je to málo, protože celý přirozený cyklus zvuku tikání je delší. Jenže pak se ti bude blbě navazovat znovuspuštění zvuku, když první dohraje. Nabízí se samozřejmě zvolit stejně dlouhý zvuk, jako je doba rozsvícení displeje, jenže pak to tiká i potom, co jsi displej sám uspal. Holt to není ještě dotažené na 100% a smaozřejmě nevylučuju, že je tam nějaký trik, o kterém nevím.

P.S. Pokud jsi se ještě nesetkal se skripty, tak se na to mrkni, umí to neuvěřitelná kouzla.

First Poster

Sice po delší době ( myslím tím mou reakci ) ale i tak díky moc za rady.

Koukám že na to vzniklo celý nový vlákno Watchmaker, paráda 

Podle tohoto návodu jsem rozběhl zvuk na Frontierech ale minulý týden vyšla aktualizace Watchmakeru a s tikáním je Ámen :( 

Je to na draka, už aby byla aktualizace na Tizen 4.xx

Sice byla vydána tuším někdy okolo 20. Ledna ale než to bude v čechách si aasi ještě počkáme 

Autoři s nejvíce přijatými like