Podpora

Open search

Ruší vás ventilátor při rychlém bezdrátovém nabíjení? (řešení)

Superuser I
Superuser I

Samozřejmě tím nemyslím řešení vypnout rychlé bezdrátové nabíjení a nabíjet pomalu, nebo aspoň ne tak přímočaře.

Když to zkrátím: koupil jsem si bezdrátovou nabíječku, která podporuje jak nabíjení mobilu, tak hodinek, a to i rychlým nabíjením.  Jenže přitom se po chvíli začne točit ventilátor v nabíječce a v noci to ruší. Zkusil jsem vypnout rychlé nabíjení, ale to mně zase bylo líto, tak jsem si napsal malinký profil do Taskeru, který za mě zapíná a vypíná rychlé nabíjení. Když je baterie nabitá a nebo je noc, nastaví pomalé nabíjení, když je baterie na míň než 72% (tohle číslo jsem si vycucal z prstu) a není noc, tak zapne rychlé nabíjení.

Bohužel j na to třeba placená aplikace Tasker a   k ní ještě placený plugin Secure Settings

Pozn.: v Taskeru nedávno přibyla sekce SecureSettings, ale nenašel jsem tam příslušnou sekci. Vzhledem k tomu, že plugin už mám koupený z dřívějška, moc jsem to neřešil, ale můžete zkusit pobádat a ušetřit nějakou tu korunu

Jak na to: stáhněte si tento soubor a uložte do složky /storage/emulated/0/Tasker/projects. Pak v Taskeru klikněte dole na některý projekt, podržte prst a z kontectováho menu zvolte Import. Vyberete stažený soubor a objeví se nový projekt s jedním profilem a se dvěma tasky. A to je vše (možná bude třeba povolit profil)

4 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 4
Superuser I
Superuser I

Mně ruší v noci uplně všechno i pískání zůzných připojených spotřebičů v síti. Teď používám starou bezdrát. nabíječku od Nokie a ta ventilátor nemá. Jenže se chystám na pořízení téhle, abych mohl nabíjet i hodinky. Takže pomalé nabíjení je pro mě jasná volba a doufám, že se ventilátor v tomhle režimu nikdy nesepne. Jen mám dotaz, necháváč adaptér trvale v zásuvce? Protože pokud bych měl neustále připojovat a odpojovat ze sítě, kouzlo bezdrátu by bylo pryč, ale nerad nechám cokoli trvale v síti kvůli bezpečnosti. A asi bych to vyřešil časově spínanou zásuvkou. 

Superuser I
Superuser I

Stačí ti tohle jako odpověď?

EDIT: zapomněl jsem na tvou druhou otázku: nesepne, jen v rychlém a až se to začne zahřívat.

Nechávám to všechno zapojené, jsem přesvědčený, že vytahování a opětovné zasouvání ničí ta zařízení víc, než nonstop provoz. A to jak kvůli špičkám, které dostávají, tak že se opotřebobábají kontakty.

Jinak něco z toho jsou hodiny, které vypnout nemůžu, lampička, která by se potmě blbě zapojovala a tak.

Pár věcí z toho také pískalo, reklamoval jsem je. Včetně celé jedné kostky a zdroje za 6000 Kč. Teď mám klid.

zasuvka.jpg

Superuser I
Superuser I

Tak to je mazec, ale uklidnilo mě to. Doma mám trvale jen adaptér k routeru, jinak vše co jde mám přes vypínače. Takže asi to nechám trvale v síti. Teď jsem třeba měřil odběr na prázdno a z fin. pohledu to vychází na desetikoruny ručně a příkon je opravdu minimální, takže by nemělo docházet k zahřívání.  

Superuser I
Superuser I

Narazil jsem na duální nabíječku EP-N6100 a tu chci. Položit večer na noční stolek telefon a hodinky na jednu podložku a ráno mít vše nachystáno na další den, to je paráda. Teď jen zjistit, jestli nebude v akci ten ventilátor, když bude nebíjet dvě věci současně, byť pomalu :-)

Autoři s nejvíce přijatými like