Podpora

Open search

Návod: Pie a zabíjení aplikací na pozadí

Highlighted
Superuser I
Superuser I

Po aktualizaci na Pie zmizelo z aplikace Údržba telefonu menu pro uspávání aplikací na pozadí z důvodu šetření baterie. Dlouho jsem to nemohl najít. Potřebuju to totiž proto, že některé aplikace prostě musí běžet a Pie je agresivně zabíjí. Příkladem je třeba aplikace k mému fotoaparátu, která slouží pro okamžitý přenos fotek z fotoaparátu do mobilu. Jenže Pie zjistil, že ta apka žere hodně baterky a nedalo se mu vysvětlit, že mně to nevadí a zabíjel ji.

OK, nově je to tady:

Jdete na vlastnosti aplikace, kterou chcete povolit. Jako příklad jsem zvolil Total Commander (nechtělo se mně kvůli screenshotům znovu přenastavovat SnapBrigde).

1.jpg   2.jpg

Pokud tapneme na Povolit aktivitu na pozadí, systém se zeptá jestli má aplikaci Omezit (fail 1). My ale chceme pravý opak. Takže tapneme na příkaz Použití na pozadí.

 

3.jpg4.jpg

Zde vidíme intuitivní menu (sarkasmus), ze kterého by vyplývalo, že je celá optimalizace zakázána. Kdepak, to jsme jen v seznamu aplikací, pro které je vypnuta (fail 2). Vidíme, že Total Commander tu není. Přepneme tedy na Vše, najdeme Total Commander a vypneme pro něho optimalizaci. Odteď by už Pie neměl aplikaci jen tak svévolně zabíjet.

 

Nevím, jestli je to jen nedokonalým překladem, ale takhle blbě schovanou a pojmenovanou funkcionalitu bych čekal u *** (doplňte svého neoblíbeného výrobce) , ne u Samsungu.


4 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 4
Superuser I
Superuser I

Jenom bych doplnil, že Optimalizace baterie by měla u aplikazí vypnout režim Doze, což ale ne vždy funguje a možná jednodušeji je dostupná zde:

Nastavení - Aplikace - tři tečky - Speciální přístup - Optimal. využití baterie

 

Tohle je ale pouze jedno z opatření pro bezproblémový běh aplikace na pozadí bez jejího ukončování. 

Určitě je vhodné jít do:

Nastavení - Péče o zařízení - Baterie - tři tečky  a povypínat veškeré funkce související s úporou baterie a přepínání do režimu spánku

Nastavení - Péče o zařízení - Paměť - tři tečky - Apliakace, které nejsou kontrolovány a zde si přidejte aplikace, které chcete, aby za všech okolností běžely

Pokud je to pořád málo, je tu ještě možnost aplikaci uzamknout v paměti v seznamu posledně spuštěných aplikací. A teďuž pro to opravdu víc udělat nemůžete Screenshot_20190207-082754_Device care.jpgScreenshot_20190207-082848_Device care.jpgScreenshot_20190207-082946_Samsung Experience Home.jpg

Superuser I
Superuser I

Aha, to první je stejné jako to, co jsem popisoval. Nedávno jsem to hledal a nenašel

Kurnik šopa, speciální přístup - kdo tohle vymýšlí?


Superuser I
Superuser I

Asi nějaký specialista Ale úplně stejně to bylo i v Oreu jestli se nepletu. V čistém androidu je to zase k nalezení pod: Přístup ke spec. aplikacím, jen tak pro info.

Superuser I
Superuser I

V Oreu se na to lezlo přes baterii, jak bych očekával. Tak jako je to teď u paměti, to bylo i u baterie. Teď to přestěhovali. Asi abychom se nenudili.

Ale pořád to není nic oproti přestěhování hodin, pořád si na to nemůžu zvyknout. Navíc v posteli držím telefon tak, že si ty hodiny zakrývám. To taky vymyslel ***** (ale v Google, já vím)


Autoři s nejvíce přijatými like