Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Galaxy Watch emelet számlálás

(Témakör létrehozásának dátuma: 24-01-2019 01:58 PM)
4033 Megtekintések
Mgya
Apprentice
Beállítások

Sziasztok!

 

Galaxy Watch okosóra alapvetően kitünően számlálja az emeleteket. 

Azonban edzés közben, konkrétan ellipszis tréneren is képes 5-10 emeletet pluszban számolni, holott természetesen nem történt szint különbségben változás. Nyilván, mert  megizzadok.

A felhasználói leírásban természetesen benne van, hogy egyéb körülmények befolyásolhatják a mérést, idézem:

 

A mért emeletszám a környezettől, a felhasználó mozgásától és az épület tulajdonságaitól
függően pontatlan lehet.
A megmért emeletek száma nem feltétlenül pontos ha víz (zuhany és vízaktivitás) vagy
idegen anyagok kerülnek a légnyomás érzékelőbe. Ha bármilyen tisztítószer, izzadság
vagy esőcsepp kerül a Galaxy Watch-ra, öblítse le tiszta vízzel, és alaposan szárítsa meg a
légnyomás-érzékelőt használat előtt.

 

De.  A fentiek alapján szeretném kikapcsolni ezt a funkciót, mert természetesen figyelem azért mennyi emeletet teszek meg, hisz az óra megvásárlásának ez is az egyik oka volt.

Mivel gyakorlatilag minden hétköznap legalább 10 percet intenzív ellipszis tréner edzést végzek, így azért az emeletek számlálás egyáltalán nem fedi a valóságot.

 

Előzőleg egy Gear Fit 2-m volt, annak is hasonló problémája volt, de az futás közben, ne adj isten séta közben is mért emeletet, de azt százával.

 

Szerintem, hogy ki lehessen kapcsolni átmenetileg ezt a funkciót, valós igény.

 

Vagy esetleg valami más ötlet, hogyan lehetne megszüntetni ezt a problémát?

 

Macskajancsi
Navigator
Beállítások
Nagyon kitartó vagy. Nekem kb 2 éve van meg és egyre nehezebben tolerálom a samsung baromságait. Pl van, mikor a Viberen küldött képet simán megjeleníti, aztán meg nem. Érthetetlen okból. Eddig éjjel nappal rajtam volt, de pár hete egyre ritkábban használom a geart és nyugodtabb vagyok. Nem bosszant, hogy 110 ezerért egy ilyen bizonytalan sz@rt vettem. Ráadásul nem stresszel az állandó rezgés meg csipogás, hogy "nézz már meg, foglalkozz már velem". Én azt mondom, hogy egy okosóra az csak plusz nyűg. Mindenesetre kívánom, hogy te sikerrel járj a szervizben.
0 tetszik
Csilla0217
First Poster
Beállítások
Még csak 1x volt szervízbe (remélem nem is lesz többet), 1 hét alatt vissza kaptam. Kicserélték a főpanelt, rajta van az új szoftver is. Tesztelem egyenlőre, még csak pár órája van rajtam, eddig nem volt időm vele foglalkozni a mai nap, de idővel úgy is kiderül, hogy oké e?!
0 tetszik
Mgya
Apprentice
Beállítások

Némi tapasztalat az új szoftverrel kapcsolatban.

 

Eleve szkeptikus voltam, mert mindig az az ígéret, hogy az "új szoftver megoldja", de sajna ez nem minden esetben történik így. Mielőtt a frissítés mgejött volna, egészen normálisan működött az emelet számítás. 

Az új szoftverrel minden ismét elromlott, rengeteget "lépcsőztem", de maradt  néha azért a normális tartományban, többlet leginkább akkor történt, amikor sokat edzettem, és megizzadtam, igaz akkor jelentős.

Próbáltam elengedni ezt a dolgot, ahogy Macskajancsi írta, azokat a widget-eket is leszedtem ami mutathatta volna.

 

Na de azér egy hete csak megnéztem az értékeket, és azt láttam, hogy egy darab emeletet sem megyek.

Visszanéztem a történetet, és azt láttam, hogy mentem hat napja 150 emeletet, utána 64-et, azóta pedig semmit.

Sőt azelőtt is 40-60-80 emeleteket mentem.

 

De most megfordult a dolog, azaz egyáltalán nem mér. 

Már kétszer reset-eltem, mászom az emeleteket fizikailag de semmi.

 

Kedves Samsung support.

Kérdezem most már tényleg, mi a teendő?

 

Mgya

0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások

Úgysem fognak neked válaszolni. Ilyen itt a felhozatal. Pont, mint a hivatalos Samsung Experience Store. Azt hiszem most már írok a koreaiaknak egy angol nyelvű levelet, mert nonszensz amit művelnek itt a márkanév árnyékában.

0 tetszik
Roli29
Student
Beállítások

A mai napon visszakaptam a szervizből 2 hónap alatt már 2x GH82-17793 számú főpanel csere Ebay-n 53000 ft Kinek jó ez nem értem?Természetesen az emeletszámitástól nem várok sokat, valószínűleg 1 héten belül elromlik, legutóbb is így volt.

0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások
Senkinek nem jó ez. Csak olyan emberek javítják, akik semmit nem értenek a javításhoz se, meg a kereskedelemhez se. Semmiféle szaktudás nem kell ezekhez, ha valaki a szervizükbe jelentkezik. Betanított munkások csinálják valószínűleg minimálbérért, plusz kafetéroiáért. Valamit kicserélt a "szerelő", hogy neve legyen a gyereknek. De fogalma nincsen a szerelőnek, hogy mi a baja az órának. Amúgy nekik az a lényeg, hogy a számla elkészüljön. Amit aztán benyújtanak a Samsungnak. Nem foglalkoznak azzal, hogy te nem tudod használni az órádat, vagy hogy mit gondolsz.
0 tetszik
Mgya
Apprentice
Beállítások

Sziasztok!

 

Tegnap este én is visszakaptam az órát a szervízből.

Hátlap és PBA csere volt. 

A PBA-t nem tudom mi. 😞

(PBA = Product Board Assembly = Alaplap? )

 

Most egyelőre teljesen jól működik, de majd edzés közben kiderül.

 

Mgya

0 tetszik
Mgya
Apprentice
Beállítások

Sziasztok!

 

Elkiabáltam a dolgot.

Ugyan már méri az emeletet az óra, de most megint rengeteget.

Tegnap nem voltam valami aktív, (elvégre vasárnap és rossz idő volt, no meg néha izzítani kell a PS4-et is), de azért sikerült 39 emeletet mennem.

Ma eddig 68-nál tartok.

 

Szerintem visszaküldöm szervízbe.

Ennyire azért nem kellene rosznak lennie.

 

Mgya

 

 

0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások
Engedd el ezt az emelet dolgot.
0 tetszik
vinatika
First Poster
Beállítások

Nem tudtam direkt üzenetet kezdeményezni, ezért itt és így kérdezem: nem méri egyáltalán az órám az emelt számokat sem, de a lépéseket sem. Újra indítottam, gyári értékekre is vissza állítottam már, most szoftvert frissítek, de semmi. Mi lehet a probléma. "Nyaralni" vagyok most Máltán, az első 1-2 napban még működött, azóta semmi reakció. A napi elégetett kalóriát azt furán számolja: reggel mág 754-el indított, pedig még a kezemre sem tettem fel. Tudtok valami jó megoldást? 

0 tetszik