Támogatás

Open search

Galaxy A8 (A530F) hangszóró akadás

Apprentice

Üdv.,

Voltam egy Samsung üzletben ezzel a hibával kapcsolatban, Budapesten, de a fiatalember csak forgatta a fejét, hogy neki halvány lila fogalma nincs erről a hibáról, és vigyem szervizbe a telefont. Na hát át is sétáltam a szervizbe, ahová irányított, de ott meg miután elmondtam, mi a hibajelenség a srác a szolgáltatóhoz küldött, mert a Telekomnál van valami probléma a VoLTE funkcióval. Na tessék, nem is Telekomos vagyok. Aztán kihangsúlyoztam, hogy nem a hívások hangjával van a problémám, hanem a sima értesítések, vagy az alkalmazások hanglejátszásával. Na itt már olyan tippeket próbált adni, hogy gyárizzam le a telefont, hátha segít, vagy remélhetőleg jön majd egy rendszerfrissítés, amiben javítva lesz a hiba, és még le is hurrogott, mert az eMagról vásároltam a telefont és ez akkor román piacos termék és azt itthon nem javítják stb. stb. Hát ez elléggé alacsony színvonalú tájékoztatás volt bevallom. Idő közben egy ismerősöm is jelezte, Bécsből, hogy nála is felbukkant ez a hiba, ő is leginkább a navigációs alkalmazásoknál tapasztalta, hogy szavakat vagy fél szavakat nem hall az utasításokból.
Most már hetek, lassan hónapok óta írunk ide, de látszólag semmi ellőrelépés nincs az ügyben, kérdésem az, hogy van értelme várni a csodára (illetékes munkatársak válaszára) vagy mitévők legyünk? Megvásárotam egy 160 ezer forintos készüléket, megbarátkoztam azzal, hogy kisebb az akkumulátora, így estig alig bírja ki egy töltéssel, de mivel sokat autózok, nem tudom teljeskörűen használni. Minden nap ellenőrzöm, hogy elérhető-e már fríssítés a rendszerhez, de semmi. Mikor várható valami konkrét a szóban forgó ügy kapcsán?

Richárd.

Apprentice

Jött tegnap egy frissítés de NEM OLDOTTA MEG A PROBLÉMÁT!!! 😡

BeataV Moderator
Moderator

Szia,

Köszönjük a részletes ismertetést a témával kapcsolatban.

Láttuk, hogy egy mai posztban jelezted, hogy érkezett frissítés a készülékre és továbbra sem oldotta meg a jelenséget. Késlekedés nélkül továbbítottuk ezt az információt a fejlesztők részére, annak érdekében, hogy mihamarabb megoldással szolgálhassunk.

Köszönjük a türelmed!

Üdv!

BeataV Moderator
Moderator

Köszönjük, hogy jelezted a részünkre.

Továbbítottuk ismételten az esetet, bízva a mihamarabbi megoldásban.

Köszönjük a türelmed!

Üdv,

First Poster

Üdv,

Vásárlás elött telefonon érdeklödtem a Sammsung szervízben a hibáról.

Ott azt a választ kaptam, hogy nem jellemző ez a hiba.

Vásároltam egy Samsung Galaxy A8 (SM-A530F/DS) Telefont. Sajnos nálam is jelentkezett ez a hiba.

Az értesítések eleje lemarad akadozik. Általában a szöveg eleje hiányzik. ......

Olyan mintha egy dinamika kompresszor leszabályozna.

Időszakos a hiba nem mindig reprodukálható.

Mit csináljak? Lehet, hogy elállok a vételtől, mert nagyon zavaró ez hiba.

Legyen szép napod!

Apprentice

Üdv mindenkinek!

Sajnálom, hogy többen belefutottunk egy hibás készülékbe, ez miatt most nem is leszek kíméletes. 

Nekem is jelezték ismerősök, hogy az ők készülékükkel is ugyanez a probléma. Tehát nem egy - két készülék a hibás, hanem valahányat vásárolnak az emberek, ez a hiba velük. A furcsa számomra az, hogy ide mintha hiába írnánk. Hetek óta ígérik az illetékes kollégák válaszát, álláspontját, vagy bármit az üggyel kapcsolatban, ezidáig semmi. Most akkor fogadjuk el, hogy a Samsung legyártott akárhány darabot ezzel a hibával ebből a modelből és bólogassunk csöndben, hogy majd a következő telefonunkban nem lesz ez a hiba (majd lesz más) ? Ötödik Samsungom ez, eddig nem volt bajom velük, de most kezdek kiábrándulni. Azért vásároltam ezt a darabot, mert megtetszett és pluszt, fejlődést vártam tőle, erre tessék, és hallgatnak vele, hogy ne törjön ki újabb botrány a Samsung körül, mint a Note 7 esetében... Oké, de akkor ha így tudom, más márkát választok, én mégis árérték arányban a Samsungot választottam. Vissza nem hívják a készülékeket, semmit nem mondanak a hibáról, tanácstalanok vagyunk, mit kell csinálni ebben a helyzetben? Garanciálisan tudják javítani? Merre tovább? Mikor kapunk valami konkrétat? 

Ha segítségül lehet, akkor írok még egy két infót, miszerint teszteltem a dolgot töltés alatt és töltés nélkül is, és jellemzően akkor jelentkezett a hiba, amikor töltés alatt volt a telefon. Mindegy, hogy autós töltő vagy a saját töltőjével volt töltve. De, fontos itt megjegyezni, hogy sokkal ritkábban, a már említett jelenségek akkor is mutatkoztak, amikor épp nem töltöttem a telefont, de töltés alatt elég hamar jelentkezik, főleg ha a Waze-t használom. Milyen hiba ez? Hardveres, vagy szoftveres? A töltés miért zavar be a hanglejátszásba? Mit tegyünk? Akarnak egyáltalán segíteni? 

Én még elmegyek Budapesten a Samsung márkaszervizébe, talán ott tudnak valamit mondani rá, de ha valaki valami fejleményt megtud, hálásak lennénk érte ha megosztaná velünk itt. 

Samsung Magyarország pedig lehetne ügyfélbarátabb, mert nem kevés pénz volt a telefon, és van akinek igenis számít, hogy mire ad pénzt.

Köszönöm!

First Poster

Sziasztok!

Szernecsére nekem még a készülék megvásárlása előtt tudomásomra jutott ez a hiba. Bíztam benne, hogy hamar talál megoldást a Samung, de úgytűnik, hogy a kedves sablonszövegeken kívül nem "tudnak" segíteni. Érdemes beleolvasni a külföldi fórumokba is, valóban nem csak nálunk jellemző ez a hiba és sajnos külfödön sincs erre megoldás, valamint ott is tagadja az összes Samsung szervíz, hogy tudnának-e erről a problémáról!
https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/GalaxyS/thread-id/50899/page...
Én már lemondtam az A8-ról, a Samsungban pedig hatalmasat csalódtam!

First Poster

Az első telefonomon nálam is jelentkezett a probléma. Főleg a gépelési hangnál volt zavaró. Hol kattant, hol nem. Szavak visszatörlésekor volt igazán feltűnő.

Nálam olyan is előfordult, hogy egy kézzel betárcsázott telefonszám első 3-4 számának beütésekor néma volt a telefon. A többi szám beütésekor már szóltak a hangkódok. Vagy bekapcsolás után néma volt a PIN kód beírásakor.

A jelenséget nem tudtam mihez kötni.

3 napin belül kicserélték. A 2. Készülék már jól müködik.

Az elsőn 8-as volt már gyárilag.

A 2.-on 7-es. Én frissítettem. De valószínűleg ez nem számít. Hacsak úgy nem, hogy a 2. Készülékem jóval korábban jött ki a gyárból, valahol raktárban pihent.

Apprentice

Szia, 

Neked legalább kicserélték, szerencsés vagy. Én eMagról vásároltam, vissza fogom küldeni, aztán kiváncsi vagyok mi történik a továbbiakban. Itt hiába várunk megoldást, nagyon valószínű, hogy legyártásra került egy jó pár darab ebből a típusból, ami hibás, én erre gyanakszom, aki csak teheti, küldje vissza garanciába, nem lehet, hogy egy hibára nem születik valamilyen megoldás.

Üdv. Ricsi. 

First Poster

Üdv !

Én egyre jobban hajlok a hardver ( konstrukciós ) hiba felé.

Már a dobozból kivéve, gyári telepítés után is jelentkezett a hiba.

Nem lehet azt mondani  hogy "felhasználó által agyontelepített" készülékről van szó.

Elvileg ugyanaz a droid fut mindegyiken, egyik készülék jó, a másik nem.

Hangszóró csere nem oldja meg, szerintem nem is fogja.

Érzésem szerint olyasmiről lehet szó, hogy a hangszóró teljesítmény etősítője valamiért késve éled fel.

Én a gyártók helyében energia takarékosság miatt lekapcsolnám az áramot a végfokról, ha nincs mit megszólaltatni. Csak zabálná az aksit.

Az áram visszakapcsolására utalhat a beszámolókban leírt kattanás, puffanás a hangok elején.

Csak agyalok...

Legelismertebb szerzők